antradienis, rugsėjo 22 d.
Maisto papildai ir vitaminai moterims: vaistininkas pataria, kokių medžiagų juose ieškoti
Alfa.lt

Iš gausios vaistinėje esančios maisto papildų ir vitaminų pasiūlos, dalis skirta būtent moterims, tačiau „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai sako dažnai sulaukiantys klausimų, kuo tokie preparatai skiriasi nuo kitų.

Vaistininkas Ignas Popa sako pastebintis, kad moterys dažniausiai ieško vitaminų, kurie padėtų menopauzės metu, stiprintų kaulus, padėtų lengviau įveikti šlapimo takų problemas arba būtų skirti grožiui.

Nors iš gausybės vaistinėje siūlomų vitaminų išsirinkti tinkamiausius gali pasirodyti nelengva, vaistininkas išskiria medžiagas, kurių verta ieškoti vitaminų ir maisto papildų moterims sudėtyje.

  • Folio rūgštis – ši medžiaga ypač svarbi moterims, kurios planuoja nėštumą, ir besilaukiančioms moterims pirmame nėštumo trimestre. Pastebėta, kad tinkamas folio rūgšties kiekis moters organizme sumažina riziką, jog vaisiui išsivystys nervinio vamzdelio defektas.
  • Resveratrolis – tai natūraliai atsirandantis augalinės kilmės produktas, kurio yra daugiau nei 70-tyje augalų rūšių (daugiausiai – vynuogėse ir plačialapėse rūgtyse). Ši medžiaga gali padėti palaikyti normalią širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, taip pat pasižymi priešvėžinėmis savybėmis, antimikrobiniu veikimu, neuroprotekcinėmis savybėmis, gali padėti sumažinti uždegiminių procesų žalą bei turi įtakos pačių uždegiminių procesų eigai. Daugumą resveratrolio naudingų poveikių lemia stiprios antioksidacinės savybės.
  • Kekinės juodžolės ekstraktas – ši medžiaga naudinga menopauzės metu. Ji normalizuoja estrogenų pusiausvyrą, gali mažinti karščio pylimus, prakaitavimą. Šio augalo ekstrakte yra medžiagų, savo sudėtimi artimų estrogenams, manoma, kad dėl šio panašumo ir atsiranda teigiamas poveikis menopauzės metu.
  • Dvimetės nakvišos sėklų aliejus – subrendusių sėklų aliejuje yra 7–10 proc. riebalų rūgšties vadinamos gama-linoleno rūgštimi (omega-6). Manoma, kad ši medžiaga būtina odos ir plaukų augimui, hormonų gamybai, reprodukcinei funkcijai palaikyti, gali padėti kontroliuoti menstruacijų skausmus, vis dėlto mokslinių tyrimų rezultatai šiuo klausimu nėra vienareikšmiai.
  • Paprastoji rykštenė – augalas naudojamas šlapimo takų infekcijų ir akmenligės profilaktikai. Jis pasižymi šlapimą varančiu poveikiu, slopina uždegimą ir spazmus. Jos sudėtyje gali būti kaupiamos į aspiriną panašios medžiagos, todėl nėštumo metu ir vaikams iki 12 metų svarbu vengti vartoti šios medžiagos turinčius preparatus.
  • Omega-3 rūgštys – padeda gerinti širdies veiklą, todėl yra naudinga, esant padidėjusiam kraujospūdžiui ar sergant širdies ligomis. Omega-3 rūgščių potenciali nauda atsiskleidžia dėl tikėtino teigiamo poveikio imuninei sistemai ir smegenų veiklai. Ši medžiaga svarbi besilaukiančioms moterims, nes omega-3 rūgštys yra atsakingos už vaisiaus vystymąsi.
  • Vitaminas K2 – tai viena iš esminių medžiagų dalyvaujančių kraujo krešėjimo procese, ji padeda palaikyti kraujagyslių būklę. Moksliniais tyrimais siekiama įrodyti šio vitamino įtaką procesams, padedant pernešti kalcį į kaulinį audinį.
  • Kolagenas – šis natūralus baltymas, padedantis stiprinti plaukus, nagus, pasižymintis odą drėkinančiu poveikiu, suteikiantis elastingumo. Kolagenas gali pagerinti odos būklę esant celiulitui. Taip pat jis turi teigiamą poveikį širdies ir kraujagyslių sistemai.
  • Kalcis ir Vitaminas D – tai pagrindinės medžiagos, padedančios palaikyti optimalią kaulų būklę. Pagrindiniai ir lengviausiai prieinami šių medžiagų šaltiniai – pieno produktai. Yra žinoma, kad vitaminas D natūraliai gaminasi organizme, tačiau pastebėta, kad šis procesas sulėtėja vyresniame amžiuje. Moterims, vėlesniuoju gyvenimo laikotarpiu didėja kaulų retėjimo rizika – tai lemia įvairios priežastys (hormoniniai svyravimai, vartojami vaistai ir kt.) – todėl minėtos medžiagos tampa dar reikšmingesnės.

Vaistininkas įspėja, kad besilaukiančios ir maitinančios moterys, visada turėtų atkreipti dėmesį, ar vartojami vitaminai ir maisto papildai joms tinkami, jeigu nėra apie tai informuojančios informacijos ant pakuotės, rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistu. Pasak I. Popos, svarbu nepamiršti, kad geros sveikatos pagrindą visų pirma sudaro visavertė mityba ir optimalus fizinis aktyvumas pritaikytas pagal kiekvieno žmogaus gyvenimo tempą ir įpročius.

2020 04 09 10:47
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt