sekmadienis, spalio 17 d.
Malonus gėrimas, tyliai ardantis kaulus
Alfa.lt

Gardūs gazuoti gėrimai mums jau yra tokie įprasti, kad net nesusimąstome apie jų naudą. Jeigu palygintume žalą, kurią mūsų sveikatai daro alkoholis ir angliarūgštė, paaiškėtų, kad pastaroji gali lengvai rungtyniauti su spiritiniais gėrimais.

Klasikiniai angliarūgštės produktų pavyzdžiai yra kokakola ir „Pepsi“. Dažniausiai jų vartojimo žala apribojama padidėjusiu cukraus kiekiu organizme. Bet tai tik pasekmė, kuri tarsi grandinę traukia paskui save daugybę kitų problemų, pavyzdžiui, aukštą kraujospūdį, nutukimą, diabetą, kariesą.

Deja, angliarūgštės sukeliamos bėdos tuo nesibaigia. Didelis kiekis fosforo rūgšties gazuotuose gėrimuose nulemia tai, kad iš organizmo greičiau išplaunamas kalcis, cinkas ir magnis. Praėjus valandai po išgertų gėrimų su angliarūgšte, organizme atsiranda minėtų elementų trūkumas.

Angliarūgštės vartojimo rezultatas būna sulėtėjusi medžiagų apykaita ir padidėjęs kaulų trapumas. Ypač didelį pavojų tokie gėrimai kelia vaikams, kurių organizmas dar tik formuojasi.

Tėvams vertėtų gerai pagalvoti ir neskubėti nusileisti savo atžalų kaprizams. Nereikia leisti jiems gerti gardaus, bet nesveiko gėrimo.

Angliarūgštės reikėtų nevartoti ir suaugusiems, kurie nori turėti stiprius kaulus ir dantis.

Šaltinis: Power-of-beauty.guru

2021 02 02 18:05
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt