antradienis, birželio 15 d.
Medikai įspėja: ibuprofenas gali padaryti labai rimtos žalos kūnui
tiesa.com
www.mediakatalogas.lt

Galvos skausmai būna nemalonūs ir varginantys, todėl daug žmonių dėl to ryja ibuprofeną. Deja, per daug ir per dažnai. Niekas nepagalvoja apie ilgalaikes pasekmes ir rimtą žalą organizmui. Vokiečių skausmo ekspertas Svenas Gottschlingas kartu su kitais kolegomis reikalauja, kad ibuprofenas nebebūtų pardavinėjamos laisvai.

Dėl nesaikingo ibuprofeno vartojimo žmonės, anot skausmo ekspertų, rizikuoja pažeisti inkstus. Dėl to dažnai pasitaiko skrandžio ir žarnyno kraujosruvų. S. Gottschlingas sako: „Nerimą keliantis faktas: Vokietijoje kasmet daugiau žmonių miršta nuo vidinių kraujosruvų dėl nuskausminamųjų vaistų vartojimo, nei žūsta per avarijas keliuose. Jeigu šie vaistai būtų parduodami pagal receptą, būtų galima sustabdyti piktnaudžiavimą jais.“

Niekada nevartokite ibuprofeno ilgiau kaip septynias dienas!

Nuo labai smarkių skausmų galima griebtis ibuprofeno, priduria medikas. Pavyzdžiui, nuo įtampos sukelto galvos skausmo ar po sportinės traumos galima porą dienų vartoti ibuprofeną, bet jokiu būdu ne ilgiau kaip 3–7 dienas.

Iš ko galima nustatyti, kad piktnaudžiaujama vaistais nuo skausmo? Anot S. Gottschlingo, tada pacientas, staiga nutraukęs vaistų vartojimą, pajunta abstinencijos reiškinius.

Žmonės, kuriems reguliariai reikia medikamentų nuo skausmo, turėtų atsisakyti be recepto parduodamų vaistų. Anot ekspertų, morfijus yra net mažiau pavojingas už ibuprofeną. Jeigu skausmas gali virsti nuolat pasikartojančiu, pacientui gali padėti opioidai. Pastaruosius išrašo gydytojas.

2019 05 09 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt