pirmadienis, liepos 6 d.
Mineralai palaiko gyvybę
tiesa.com

Mineralai yra labai svarbūs žmogaus organizmui, nes jie suaktyvina vitaminus ir enzimus, taigi, galime sakyti, kad nuo jų priklauso mūsų sveikata.

Iš 90 organizme randamų mineralų bent trečdalis yra tiesiog būtini nuolat, ir jų turime gauti su maistu, tvirtina dr. Gabrielis Cousensas, parašęs knygų apie sėkmingą diabeto ir kitų ligų gydymą. Jei maistas visavertis, jame būna pakankamai mineralų ir jie lengvai įsisavinami. Bet, kaip žinia, didžiausia problema ir yra ta, kad mūsų maistas tikrai nėra toks, koks turėtų būti.

Iš esmės, mineralai palaiko gyvybę žemėje. Susijungę su vandens molekulėmis, jie patenka į ląstelės vidų bei aktyvuoja DNR. Jonizuoti mineralai taip pat reikalingi ląstelės viduje esančioms mitochondrijoms, kurios yra kaip energijos fabrikai, juose vyksta energijos reakcijos.

Žmonės stokoja mineralų

Dėl intensyvios žemdirbystės daugelio mineralų, ypač magnio, vis labiau stokoja dirva, o žemė tręšiama tik azotu, fosforu ir kaliu. Per pastaruosius 40 metų kai kurių mineralų dirvose sumažėjo katastrofiškai, vietomis net iki 80 proc.

Kaip rodo tyrimai, dauguma žmonių stokoja mineralų. Jei organizme yra pakankamai mineralų, jis atsparesnis ligoms ir lėčiau sensta. Sveikata besirūpinantys žmonės bando mineralų trūkumą kompensuoti maisto papildais, bet ne visada juose esančius mineralus organizmas tinkamai įsisavina. Kad mineralai būtų įsisavinami ląstelių lygiu, jų molekulė turi būti labai maža ir tirpi vandenyje, antraip neaktyvuos DNR struktūrų, nuo kurių priklauso dauguma organizmo procesų.

Netinkamos formos (dydžio) papilduose esantys mineralai gali netgi sukelti papildomų sveikatos problemų – nusėsti ant kraujagyslių sienelių.

Iš kur gauti tinkamų organizmui mineralų?

Labai geras mineralų šaltinis – nevalyta druska, kurioje yra apie 90 skirtingų mineralų. Beje, jūros vanduo ir druska mineralų sudėtimi yra labai panašūs į kraują. Parduotuvėse parduodama druska yra rafinuota, išvalyta ir joje likęs tik natris ir chloras, dar gali būti įdėta pačios geriausios kokybės jodo. Tokia druska sveikatos tikrai jums nepridės. Kas kita yra Celtic Sea salt, Himalajų druska, Sun dried Sea salt. Tačiau nepamirškite, kad joje vis tiek dominuoja natris, todėl vartoti jas taip pat reikia saikingai, ypač jei kamuoja didelis kraujospūdis ar sutrikusi skysčių šalinimo iš organizmo sistema. Ar druskoje esami mineralai yra tinkami, galima spręsti ir iš tokio pojūčio: jei druska džiovina burną, verčiau jos atsisakyti.

Puikus mineralų šaltinis yra jūrinės daržovės. Jų pakaktų apie 60 g per savaitę. Mineralų taip pat turi bičių žiedadulkės bei duonelė, bei kai kurios vaistažolės, tokios kaip dilgėlės ir kt. Kviečių ir miežių želmenų bei kitų žalumynų milteliai taip pat turi mineralų. Kad ir kaip atrodytų keista, bet „tikrieji“ mineralai išvalo blogų mineralų nuosėdas iš organizmo.

Blogų mineralų nuosėdos sukelia aterosklerozę (užkalkėjusios ir sustandėjusios kraujagyslės), ir tai dažnai sukelia padidėjusį kraujo spaudimą. Mineralai reikalingi daugiau nei šešiems tūkstančiams skirtingų organizmo procesų, ir jei organizmas stokoja mineralų, tai enzimų veikla tampa prislopinta. Reikia prisiminti, kad enzimai remontuoja pažeistas ląsteles, padeda pašalinti mirusias ląsteles bei atlieka daug kitų funkcijų.

Iš esmės, mineralai palaiko gyvybę žemėje. Susijungę su vandens molekulėmis, jie patenka į ląstelės vidų bei aktyvuoja DNR. Mineralai taip pat reikalingi mitochondrijoms (randamos ląstelės viduje), kurios yra kaip energijos fabrikai ir juose vyksta energijos reakcijos.

Kodėl stokojama mineralų?

Dauguma žmonių stokoja mineralų todėl, kad valgo rafinuotą maistą be jokių mineralų, daug gyvulinių produktų, kurie labai rūgština organizmą. Norėdamas neutralizuoti pH organizmas ima mineralus iš kaulų. Saldumynų valgymas taip pat sekina mineralus, nes jiems apdoroti reikalingi mineralai vanadis, chromas, magnis, cinkas. Beje, kaip tik šių mineralų trūksta daugumai diabetikų. Mineralų gali trūkti ir dėl blogo jų įsisavinimo, tai yra dėl užsiteršusio žarnyno ir prastos floros, taip pat dėl užsikimšusių kepenų latakų ir nepakankamos tulžies gamybos.

Sprendimas būtų išsivalyti žarnyną, išsiplauti kepenis ir tulžies pūslę. Ir, be abejo, pereiti prie visavertės mitybos.

2012 03 30 18:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt