ketvirtadienis, liepos 7 d.
Mineralas, kurį vasarą galima vartoti ir kasdien
Alfa.lt
Unsplash
Vasara

Traukiantis mėšlungis ar raumenų tikai, ko gero, kiekvienam bent kartą pajusti simptomai. Vaistininkai sako, kad apie juos klientai dažniausiai užsimena vasarą, o sprendimo jiems įveikti toli ieškoti nereikia, čia gali padėti magnio preparatai.

"Eurovaistinės" vaistininkas Vygintas Milašius sako, kad magnio preparatų klientai dažniausiai ieško pajutę simptomus, profilaktiškai juos vartoja vis dar palyginti retai, tačiau, anot jo, tikrai verta šio mineralo preparatų turėti savo vaistinėlėje. „Įprastai magnio vaistinėje ieškoma tik tada, kai užklumpa simptomai, profilaktiškai nepasitaiko daug atvejų, bet vasarą rekomenduojame turėti jo. Aš ir pats visada turiu namuose“, – sako vaistininkas.

Magnio trūkumą dažniausiai išduoda mėšlungis. Pasak vaistininko, daugelį atvejų, kai klientai skundžiasi užklumpančiu mėšlungiu išsprendžia magnis. Taip pat apie šį mineralą tenka priminti ir tada, kai klientus kankina raumenų tikai – dažniausiai trūkčioja akies raumuo, be to jis teigiamai veikia ir nervų sistemą.

Neprireikia kasdien

Pasak vaistininko, jeigu magnį pasirinkome tik profilaktiškai, nebūtina jo vartoti kiekvieną dieną, pakanka – du ar tris kartus per savaitę.

Vis dėlto, jeigu jaučiate simptomus išduodančius magnio trūkumą, šiuos preparatus vaistininkas rekomenduoja pavartoti reguliariai – kasdien keletą savaičių.

Vaistininkas atkreipia dėmesį, kad magnį rekomenduojama vartoti vakarais, po maisto, nes kai organizme yra daugiau magnio nei reikia, galite pradėti viduriuoti. Būtent šis požymis išduoda apie magnio perdozavimą.  „Tuomet galbūt nereikėtų kitą dieną iškart vartoti magnio, galite padaryti kelių dienų pertrauką, tačiau magnio perteklius organizme neužsibūna, todėl po kelių dienų, kai susinormalizuos žarnyno veikla, vėl galima pradėti vartoti“, – sako vaistininkas.

Renkantis magnio preparatus naudinga pasikonsultuoti su vaistininku, nes magnio dozavimas gali skirtis priklausomai nuo šių preparatų sudėtyje esančios magnio druskos – vienos jų įsisavinamos geriau, kitos – prasčiau. Pasak vaistininko, į tai pažiūrėti tikrai reikėtų atidžiai, nes kai kurių magnio preparatų gali prireikti ir aštuonių tablečių per dieną.

Magnio preparatai gali būti tiek milteliai, kurie tirpinami vandenyje, tiek ir pilami tiesiai į burną. Taip pat dažnai vartojamos įprastos arba šnypščios magnio tabletės bei geriamos ampulės. „Magnio galima rasti įvairių formų, tiek pagardintų skoniu, tiek ir be skonio“, – apibendrina vaistininkas.

2021 07 08 16:55
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt