šeštadienis, vasario 27 d.
Mokslininkai atliko tyrimą su koronavirusu ir išsiaiškino, kaip kaukių dėvėjimas sumažina COVID-19 grėsmę
Alfa.lt

Japonijos mokslininkai iš Tokijo universiteto Medicinos instituto atliko unikalų eksperimentą, kuris parodė, kad medicininės kaukės net 80 procentų sumažina galimybę užsikrėsti naujo tipo koronaviruso infekcija.

Eksperimento metu dvi manekeno galvos su jutikliais buvo įdėtos į izoliuotą erdvę, jos buvo pastatytos 50 centimetrų atstumu viena nuo kitos. Viena iš galvų „kosėjo“, o kita - „kvėpavo“ aplinkos orą.

Apie tai ketvirtadienį, spalio 22 dieną, pranešė vietinis televizijos kanalas NHK.

Kai ant „kvėpuojančios“ galvos buvo uždėta įprasta medžiaginė kaukė, koronaviruso dalelių patekimas sumažėjo 17 proc., kai buvo dėvima trijų sluoksnių chirurginė kaukė – 47 proc., o kai respiratorius N95 – 79 proc.

Uždėjus medžiaginę ar medicininę kaukę ant „kosinčios“ galvos, ekspertai užfiksavo, kad koronaviruso dalelių patekimas į „kvėpuojančią” galvą sumažėjo daugiau nei 70 proc.

Kai abu manekenai „naudojo“ medicinines kaukes, rizika užsikrėsti COVID-19 sumažėjo 80 proc., tačiau visiškai neišnyko.

„Mūsų eksperimentai parodė, kad dėvėti kaukes pandemijos metu yra labai svarbu, tačiau nereikėtų jomis per daug tikėti“, - sakė tyrimo grupės vadovas profesorius Yoshihiro Kawaoka, atlikęs eksperimentą, kuriame pirmą kartą panaudotas koronavirusas.

Anksčiau mokslininkai iš Singapūro išrado specialią kaukę su jutiklių sistema, galinčia nustatyti koronaviruso infekcijos požymius. Ekspertų teigimu, lustą turinčią kaukę galima plauti ir pakartotinai naudoti.

2020 10 22 12:34
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt