pirmadienis, gegužės 17 d.
Mokslininkai atrado komponentą, kuris gali užkirsti kelią COVID-19
Alfa.lt

Pitsbergo universiteto mokslininkai atrado mažą antikūnų komponentą, kuris efektyviai apsaugo ir gydo nuo SARS-CoV-2 eksperimente dalyvavusius gyvūnus, rašoma pranešime spaudai Pitsbergo universiteto tinklalapyje.

Pranešama, kad mokslininkai nustatė mažiausią iki šiol biologinę molekulę, visiškai neutralizuojančią SARS-CoV-2 virusą. Šis antikūnų komponentas, 10 kartų mažesnis už visą antikūną, buvo naudojamas kuriant vaistą, žinomą kaip Ab8, kuris gali būti naudojamas kaip terapinė ir profilaktinė priemonė prieš SARS-CoV-2.

Žurnale „Cell“ mokslininkai pranešė, kad Ab8 yra itin veiksmingas užkertant kelią virusui SARS-CoV-2 pelėms ir žiurkėnams bei gydant juos. Jo miniatiūrinis dydis ne tik padeda plisti po kūno audinius, taip geriau neutralizuodamas virusą, bet ir leidžia vaistą vartoti alternatyviais būdais, pavyzdžiui, kaip inhaliatorių. Svarbu tai, kad jis nesijungia su žmogaus ląstelėmis, vadinasi, vaistas neturės neigiamo šalutinio poveikio.

„Ab8 ne tik gali gydyti COVID-19, bet ir jį galima naudoti siekiant užkirsti kelią užsikrėsti šiuo virusu“, – pranešime cituojamas vienas iš tyrimo bendraautorių Johnas Mellorsas.

2020 09 15 13:37
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt