sekmadienis, sausio 24 d.
Mokslininkai įvardijo naują užsikrėtimo koronavirusu būdą
Alfa.lt

JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC) įspėjo apie tikimybę užsikrėsti koronavirusu būnant daugiau nei 1,8 metro atstumu, o ne tik artimai bendraujant, teigiama centro svetainėje paskelbtame dokumente.

„Yra įrodymų, kad tam tikromis aplinkybėmis žmonės, turintys COVID-19, užkrėtė tuos, kurie buvo toliau nei 1,8 metrų atstumu", - sakoma centro publikacijoje apie koronaviruso perdavimo formą.

Pranešimo autoriai pabrėžia, kad tai įmanoma „uždarosiose patalpose su prasta ventiliacija, kai kuriais atvejais, kai pacientas stipriai kvėpuoja, pavyzdžiui, dainuoja ar sportuoja“.

Šiuo atžvilgiu centro specialistai perspėja: mokslininkai mano, kad tam tikras mažų dalelių kiekis, kurį platina žmonės, turintys COVID-19, susitelkia į pakankamą kiekį, kad virusas pasklistų kitiems žmonėms. Užsikrėtusieji buvo toje pačioje patalpoje tuo pačiu metu kaip ir sergantieji arba netrukus po to, kai sergantysis išėjo. Tačiau, CDC teigimu, dažniausiai infekcija perduodama artimai bendraujant.

Prieš kurį laiką CDC buvo atsidūręs skandalo centre, kai rugsėjį paskelbė panašų įspėjimą, tačiau po to dokumentas buvo pašalintas iš svetainės. Departamentas paaiškino, kad per klaidą buvo paskelbtas juodraštinis variantas 

2020 10 06 08:41
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt