antradienis, liepos 5 d.
Mokslininkas: jaunystė ir sveikata – tai psichikos būsena
Gražina Vasiliauskienė
Pixabay.com
Sveikata ir jaunystė

Ilgai išsaugoti savo organizmą jauną ir sveiką galima minties jėga.

Ukrainiečių mokslininkas ir rašytojas Stanislavas Losevas tikina, kad DNR, kurios valdo mūsų organizmo biologinį gyvenimą, galima paveikti mintimis ir žodžiais. Jis sako, kad seniai išmoko išsigydyti įvairius negalavimus be vaistų ir pagerinti bendrą savo energijos lygį.

Būdamas 76-erių akademikas jaučiasi geriau, nei jautėsi 40-ies. Ir viskas dėl praktinės psichologijos! Mokslininkas tvirtina, kad pensijinis amžius nuo 60 iki 70 metų yra produktyviausias žmogaus gyvenime. Kas galėtų pamanyti?!

Akademikas tikina, kad žmogaus jaunatviškumas ir sveikata tiesiogiai priklauso nuo jo psichologinės būsenos.  Tai reiškia, kad atsikratęs nerimo, baimės, nuoskaudų ir savo paties kenksmingų nuostatų žmogus gali tapti žvalesnis, jaunesnis ir išgyventi ilgiau.

Pirmiausia reikia atmesti logiką

Savo sukurtą sveikatos ir jaunystės išsaugojimo būdą akademikas Losevas vadina metodu be logikos. Mokslininkas siūlo atmesti logiką ir naudoti žmogiškų jausmų instrumentus. Pasak jo, mūsų smegenys gali išspręsti tik 30 proc. gyvenimo problemų. Likusių 70 proc. problemų sprendimas priklauso jausmų sferai.

„Įsivaizduokite, kad smegenys – tai kompiuteris, kuriame yra daug įdomių programų, o siela – internetas, kuriame yra viskas, ko tik galima geisti: filmai, muzika, mokslas, – aiškina Losevas. –  Būtent žmogaus siela sugeba, apeidama smegenis, parodyti, kur glūdi tikroji atsiradusių gyvenimo problemų priežastis. Ir ji bus visai ne ten, kur mes įsivaizduojame.“

Visos problemos – nuo nervų?

Dauguma žmonių problemų būna psichologinio pobūdžio: mes kaupiame nuoskaudas,  nepasitenkinimą, susierzinimą, pyktį, o po kurio laiko pradedame sirgti ir senti. Losevas aiškina, kad reikėtų prisiminti visus nemalonius praeities momentus ir mintyse juos išgyventi kitaip, tada bus galima atsikratyti negatyvo krūvio ir tapti laimingesniems, kupiniems gyvenimo džiaugsmo.

Antras žingsnis link sveikatos – išsivadavimas nuo baimių.  Beveik kiekvienas žmogus bijo susirgti, pasenti, likti vienišas, baiminasi dėl savo artimųjų ir draugų... Ir visos tos baimės neigiamai veikia sveikatą.

„80 proc. Žemės gyventojų gyvena strese, – sako Losevas. – Užmerkite akis ir atsakykite sau į klausimą: „Ko aš bijau?“. Užrašykite bet kokį atsakymą ir visą valandą kartokite šį žodį ar frazę. Po valandos jūsų baimė pranyks.“

Pasinaudojant šiuo pratimu, galima kasdien surasti po vieną savo baimę ir atsikratyti jos. Taip pamažu išnyks nepasitenkinimas, apatija, nerimas, niūrumas.

Streso ištakų reikia ieškoti vaikystėje

Kartais mes net nesuprantame, kas būtent  mus išgąsdino ar įžeidė vaikystėje, bet psichika vis dar tebesaugo tai. Losevas  tikina, kad pamirštos vaikiškos traumos rezultatais gali būti įvairūs negalavimai ir ligos.

Atsikratyti jų galima, prisiminus trauminę situaciją ir pakeitus savo požiūrį į ją.

Labai dažnai žmonės kaupia savyje apmaudą ant tėvų. Dėl to jie negali nei palaikyti su jais normalių santykių, nei uždirbti didelių pinigų. Užtektų tik atleisti motinai ir tėvui, o paskui pačiam paprašyti jų atleidimo, ir iškart pagerėtų sveikata ir materialinė gerovė.

Atsikratome neigiamų žodžių – parazitų

Labai dažnai vidujai mes sakome frazes, kurios akimirksniu pakeičia mūsų gyvenimą ir sveikatos būseną. Pavyzdžiui, jei žmogus kasdien sau kartoja „Aš – senas ir ligotas žmogus“ arba „Aš greitai mirsiu“, „Visur skauda, niekas nepadeda“, „Gyvenimas – kančia!“, tai tokie žodžiai virsta programomis, kurios įjungia kūne negrįžtamus procesus. Užprogramuojama ląstelių lygmenyje, net mūsų DNR reaguoja į ištariamus žodžius. Juk žodis nėra tik paprastas raidžių rinkinys. Tai – banga, kuri sukelia virpesius aplinkinėje erdvėje.

Akademikas Losevas rekomenduoja atsikratyti tokių žodžių–parazitų ir pakeisti juos pozityviais. „Kokia aš puiki – ir figūra, ir siela!“, „Kaip nuostabu viskas mano gyvenime!“, „Aš sveikas kaip arklys“, „Ne gyvenimas, o pasaka!“ Sugalvokite sau pozityvius posakius ir kartokite, kokie jūs gražūs, jauni, sveiki, laimingi, turtingi...

„Įsisavinęs savo praeities problemų paieškos ir sprendimo metodą, kiekvienas žmogus gali pagerinti savo gyvenimo kokybę ir pratęsti jaunystę. – tikina Losevas. – Svarbiausia yra ieškoti tiesos ne nuošalyje, o  savo viduje. Juk sveikata ir jaunystė pirmiausia priklauso nuo psichikos būklės.“

2021 06 08 08:12
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt