trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
Moters savijauta po gimdymo: ką reikia žinoti?
Alfa.lt

Nėštumas – periodas, kurį kiekviena moteris išgyvena ypač skirtingai. Vienoms tai – gražiausi 9 mėnesiai gyvenime, o kitoms – sunkiausias laikotarpis, kurį teko patirti. Lygiai taip pat ir gimdymas bei etapas po jo. Vienoms viskas sekasi lengvai, o kitas kamuoja nepasitikėjimas savimi, įvairios baimės ir t. t. Taigi, ką reikia žinoti apie savijautą po gimdymo ir kaip ją pagerinti?

Didelis nepasitikėjimas savimi

Oficialiai pogimdyminis laikotarpis prasideda pagimdžius naujagimį ir baigiasi, kai motinos kūnas „beveik“ grįžta į būseną, buvusią prieš nėštumą t. y. po 6-12 savaičių. Sveikatos priežiūra nėra orientuota į visapusišką moters sveikatos priežiūrą po gimdymo. Štai per pirmuosius metus kūdikiui yra suplanuoti aštuoni vizitai pas šeimos gydytoją, o moteriai – vos vienas. Tai reiškia, kad jai tenka rūpintis pačiai savimi namuose.

Beveik 50 proc. pagimdžiusių moterų po gimdymo vis dar jaučia skausmus, 30 proc. turi šlapinimosi ar tuštinimosi problemų, du trečdaliai susiduria su tiesiojo pilvo raumens disbalansu, apie 30 proc. patiria seksualinę disfunkciją. Minėti negalavimai didina pogimdyvinės depresijos riziką, lemia įtampą rūpinantis naujagimiu, didėja stresas santykiuose. Tyrimai rodo, kad daugybė mamų, po gimdymo, išgyvena sumenkusios savivertės problemą bei nepasitenkinimą santykiais.

Tai problemos – apie kurias dažniausiai pasirenkama nekalbėti. Tačiau tai – didelė klaida, nes būtina visuomenę informuoti apie įvairias situacijas, kurios gali nutikti susilaukus vaikelio.

Nelikite viena

Visų pirma, po gimdymo, nerekomenduojama likti vienoms. Jei tik yra galimybė, turėkite šalia savęs kažką, kas padės išgyventi šį laikotarpį: vyrą, mamą, draugę, seserį, kaimynę. Jie padės pasirūpinti mažyliu, o Jūs tuo metu galėsite daugiau laiko skirti sau ir savo vidinėms problemoms, išgyvenimams. Taip pat šalia esantis asmuo padės išklausyti tuos išgyvenimus ir kylančias mintis.

Specialistų rekomendacijos

Kai moteris pogimdyviniame laikotarpyje jaučiasi nepilnavertiškai, gydytojai skiria tam tikrą gydymo planą, kurį sudaro fizioterapijos procedūros, subalansuota mityba, tikslingas papildų naudojimas, psichologo, osteopato konsultacijos.

Visgi, būtina paminėti, jog viena iš dažniausių nepasitikėjimo savimi priežasčių – pakitusios kūno formos, atsiradęs celiulitas, suglebusi oda, strijos. Čia į pagalbą gali ateiti anticeliulitinis masažas. Jis ne tik padės po truputį šalinti apelsino žievelę nuo šlaunų, bet ir sustangrins užpakaliuką, jį pakels. Jau po kelių vizitų pastebėsite pagerėjusią situaciją.

Meilė ir dėmesys

Grįžtant prie supančių, mylinčių žmonių, labai svarbus ir jų skiriamas dėmesys ką tik pagimdžiusiai moteriai. Ypač svarbus vyro meilės demonstravimas, visapusiška pagalba. Prisiminkime penkias meiles kalbas. Juk kiekvienas iš mūsų meilę suprantame skirtingai. Vienoms – originalios dovanos moterims gali suteikti didžiausią laimę, o kitoms – galimybė bent valandą ilgiau nusnausti, kol Jūs pasirūpinsite mažyliu ir leisite jai pailsėti. Dar kitoms laikas kartu ar palaikymo, padrąsinimo žodžiai paskatins nuversti aukščiausius kalnus.

Taigi, po gimdymo, svarbūs du aspektai: moters požiūris į situaciją, nebijojimas kreiptis pagalbos bei aplinkinių noras padėti mamai ir vaikui. 

2021 04 26 14:13
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt