antradienis, spalio 27 d.
Naktį iš ligoninės priimamojo išvarytas skausmus kentęs vyras: ar tai normalus medikų elgesys?
Alfa.lt
Margarita Vorobjovaitė

Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytojo elgesys pašiurpino naktį dėl nepakeliamų skausmų į priimamąjį atvykusį vyrą: medikas, nusprendęs, kad šis apsimetinėja, išvarė jį iš ligoninės. Kad gautų vaistų, teko kviesti net policiją, tačiau atvykę pareigūnai nieko negalėjo padaryti: priversti gydytojus suteikti pagalbą – ne jų kompetencija. Medikas aiškina, kad pagelbėti pacientui negalėjo, nes šis nesutiko būti apžiūrėtas.

Į Alfa.lt redakciją kreipęsis Tadas Paliulionis papasakojo, kad prieš kiek daugiau nei mėnesį dirbdamas Šveicarijoje pateko į nelaimingą atsitikimą – vyras tiesiog užsiliepsnojo. Gelbstint nudegusius rankos plotus, jam buvo persodinta jo paties oda.

Po kurio laiko Tadui grįžus į Lietuvą, jis užsiregistravo pas šeimos gydytoją, tačiau netrukus persodintos odos vietos ėmė nežmoniškai skaudėti.

„Laukiant eilės pas šeimos gydytoją, kad man išrašytų vaistų, man ėmė labai skaudėti tas persodintos odos vietas, teko kelis kartus kreiptis į priimamąjį, kad suleistų vaistų. Viskas buvo gerai: vieną kartą nuvažiavau, antrą. Tikrai nevažinėjau ten kasdien. Taip buvo ir liepos 8-osios naktį, kai iš skausmo nieko nebegalėjau daryti ir atvykau į Šiaulių ligoninės priimamąjį, kur mane apžiūrėjęs gydytojas Marius Elikas paėmė kraują ir pareiškė, kad aš apsimetinėju, bei liepė dingti iš akių“, – apsilankymą ligoninėje prisimena Tadas.

Vyras pasakoja, kad susidūręs su mediko abejingumu nusprendė kreiptis į policiją, tačiau atvykę pareigūnai nieko negalėjo padaryti.

„Kai man liepė dingti iš ligoninės, nors matė, kad aš iš skausmo vos pastoviu ant kojų, aš iškviečiau policiją. Atvykę pareigūnai pasižiūrėjo, kad aš blaivus, tačiau tuo viskas ir baigėsi: jie pasakė, kad nieko negali padaryti, nes tai ne jų kompetencija priversti mediką padėti man“, – pasakoja vaistų taip ir negavęs vyras.

Išvarytas namo, Tadas po kurio laiko išsikvietė greitosios pagalbos medikus, kurie jam suleido vaistų nuo skausmo.

Paklausus, ar galbūt elgėsi agresyviai, Tadas tikina net jausdamas apmaudą, kad jam nebuvo suteikta pagalba, išliko pagarbus.

„Jei būčiau kažkaip siautėjęs ar sklaidęsis, atvykę policijos pareigūnai būtų mane tramdę, o dabar tik pasikalbėjome. Kad elgiausi mandagiai ir ramiai, gali paliudyti ir mano mama ir ligoninėje budėjęs apsauginis“, – pasakojo. T. Paliulionis.

Paprašyta pakomentuoti situaciją, Respublikinė Šiaulių ligoninė patvirtino, kad toks pacientas kreipėsi į įstaigą pagalbos, tačiau pateikė kiek kitokią nakties įvykių versiją.

Skyriuje budėjusio gydytojo teigimu, T. Paliulionis negalėjo nusakyti, kurią konkrečiai vietą jam skauda, o galų gale atsisakė kalbėti.

„Pokalbio su pacientu metu pacientas skundėsi skausmu. Paprašius sukonkretinti skausmo vietą, vienu metu pacientas nurodė dešinę ranką ir/ar koją, kitu metu teigė negalintis nurodyti skausmo vietos. Pacientas teigė, kad skausmai vargina apie savaitę laiko.

Paklausus paciento apie kreipimosi priežastį, kuo pakito būklė per praėjusią savaitę, pacientas pradėjo kalbėti agresyviai. Pradėjo teigti, kad atsisakoma teikti pagalbą. Pacientas kelis kartus skambino policijos pareigūnams, siekdamas jų pagalbos, dėl Skubiosios pagalbos-priėmimo skyriuje tariamo pagalbos teikimo atsisakymo. Siekiant pakartotinai aptarti kreipimosi priežastį bei pagalbos poreikį, pacientas atsisakė kalbėti“, – rašoma ligoninės išdėstytoje įvykių versijoje.

Mediko teigimu, pagalba T. Paliulioniui nebuvo suteikta, nes šis pats jos atsisakė.

„Visos apžiūros atlikti negalėjau, nes be paciento bendradarbiavimo visa apžiūra negalima. Remiantis pirminio paciento įvertinimo metu nustatytais gyvybiniais parametrais, pokalbiu su pacientu bei paciento dalinės apžiūros (pacientas parodė gyjančius odos lopus ant kojos ir rankos), kraujo tyrimų duomenimis (tyrimai normos ribose), negalint objektyvizuoti nei tikslios skausmo vietos, pobūdžio ar intensyvumo, skubiosios pagalbos indikacijų nenustatyta.

Nepaisant to, su pacientu pakartotinai siekta bendradarbiauti ir teikti pagalbą, tačiau pacientas to atsisakė. Vertinant tik dalinę situacijos informaciją, pacientui pateiktos tik bendrinės rekomendacijos dėl tolimesnės paciento klinikinės situacijos taktikos“, – rašoma Šiaulių ligoninės pateiktame atsakyme.

Taip pat priduriama, kad, reaguojant į paciento išsakytus nusiskundimus bei gydytojo pateiktą paaiškinimą, sudaryta komisija atvejo objektyviam įvertinimui.

(Tadas Paliulionis nuotr.)

2020 07 10 11:46
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt