pirmadienis, liepos 13 d.
Naminiai gyvūnai sušvelnina stresą
tiesa.com

Naminius gyvūnus augina daugiau kaip pusė europiečių. Be abejo, šis skaičius kiek svyruoja priklausomai nuo šalies ir jos tradicijų, tačiau dažnas iš mūsų neįsivaizduojame gyvenimo be „žmogaus draugo“ šuns ar meilaus katinėlio. Beje, kilmingų augintinių skaičių nekilmingieji keturkojai lenkia tris, o kai kuriose šalyse net keturis kartus.

Akvariumų žuvytės, dekoratyviniai paukščiai ir smulkūs gyvūnėliai tikrai nėra tokie populiarūs kaip šunys ir katės: vieno neseniai keliose šalyse atlikto tyrimo duomenimis, šunis laiko ar norėtų laikyti kas trečias apklaustasis. Tačiau reikia pripažinti, kad vis dėlto naminių gyvūnų draugija nesimėgauja apie 44 proc. gyventojų, be to, tokių gyventojų kasmet daugėja.

Ir dar viena tendencija akivaizdi: vyresnio amžiaus gyvūnų mylėtojai augina daugiau nekilmingų šunų ir kačių, o jaunimas, jei jau nutaria įsigyti augintinį, dažniausiai renkasi kilmingą lepūną.

Dažniausiai žmonės naminius gyvūnus įsigyja pagal namuose susiklosčiusią tradiciją – tokį motyvą nurodo net 25 proc. naminių gyvūnų draugų. Antroji priežastis – augintiniai džiugina širdį ir padeda pašalinti stresą. O trečias pagal reikšmingumą argumentas, kodėl į savo namus reikėtų priimti keturkojį, yra jo atnešama nauda.

Apie dešimtadalis apklaustųjų įsigyja šunį ar katę vaikų prašymu arba patys nenorėdami jaustis vieniši. Rečiausiai gyvūnėliai namuose atsiranda kaip dovana, vis dar retai jie priglaudžiami ir iš gailesčio.

Žmonės, kurių namuose nepamatysi jokio gyvūnėlio, dažniausiai teisinasi laiko stoka (19 proc.). Nemaža dalis žmonių negali laikyti gyvūnų ir dėl sveikatos, pavyzdžiui, jie alergiški gyvūnams. Tarp kitų priežasčių – prastos gyvenimo sąlygos, ankštas būstas, gyvūnų sukeliami nepatogumai norint keliauti ar išvykti, maži vaikai šeimoje, lėšų stoka gyvūnėliams išlaikyti ar labai dideli išgyvenimai ir patirtas stresas dėl anksčiau laikyto augintinio žūties.

Beje, rečiausia įvardyta priežastis, kodėl žmonės nelaiko jokių naminių gyvūnėlių – atsakomybės baimė ar baimė, kad augintiniai neįpras ir pabėgs.

2012 03 31 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt