pirmadienis, sausio 25 d.
Naujas koronavirusas Kinijoje - koks pavojus mums?
tiesa.com
pixabay asociatyvi nuotrauka

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (toliau – ELPKC) praneša, kad Kinijos Wuhano savivaldybėje nuo 2019 m. gruodžio 31 d. iki 2020 m. sausio 5 d. užregistruoti 59 plaučių uždegimo atvejai, kuriuos galimai sukėlė dar nežinomas naujas koronavirusas.

Susirgusiems asmenims pasireiškė kvėpavimo takų ligoms būdingi simptomai: karščiavimas, dusulys, abipusis plaučių uždegimas. Mirties atvejų neužregistruota, tačiau pranešama apie 7 sunkius ligos atvejus.

ELPKC pranešime nurodoma, kad naujo koronaviruso protrūkis galėjo išplisti iš jūros gėrybių ir gyvų gyvūnų turgavietės. Pasaulio sveikatos organizacija (toliau – PSO) 2020 m. sausio 5 d. paskelbė informaciją apie šį ligos protrūkį, nurodydama, kad ligos sukėlėjai neperduodami nuo žmogaus žmogui, tačiau turi būti toliau aktyviai vykdomi epidemiologiniai stebėjimai ir atliekami tyrimai, stebimi sąlytį turėję asmenys.

PSO pranešime pažymima, kad ligos atvejų už Kinijos ribų nėra užfiksuota, todėl įvežimo tikimybė į Europos šalis yra maža, tačiau tokia galimybė neatmetama, nes Kinijos Wuhano miesto oro uostas vykdo tiesioginius skrydžius į tris Europos Sąjungos šalis: Jungtinę Karalystę, Italiją, Prancūziją. Kelionių į Kiniją ir prekybos su šia šalimi riboti nerekomenduojama.

Asmenims, vykstantiems į Kinijos Wuhano miestą rekomenduojama nesilankyti maisto turgavietėse, vengti sąlyčio su gyvūnais, laikytis tinkamos rankų higienos, vartoti saugų maistą.

Asmenys, grįžę iš minėtos teritorijos ir pajutę kvėpavimo takų infekcijos negalavimus, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją ir pranešti jam apie lankymąsi Kinijos Wuhano mieste.

PSO ir ELPKC įvertino šio naujo koronaviruso sukeltą protrūkį, tačiau dėl epidemiologinių ir laboratorinių duomenų trūkumo kol kas negali atlikti bendro šios infekcijos rizikos įvertinimo.

2020 01 15 21:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt