sekmadienis, birželio 7 d.
Nauji dantys – kelias į jaunystę
tiesa.com

Penktąją dešimtį skaičiuojančiai poniai Vidai Uzingerienei kerinčios šypsenos pavydėti gali ne tik jos bendraamžės, bet ir gerokai už ją jaunesnės moterys. Ponia Vida, Anglijoje dirbanti slauge ir besimokanti koledže, mano, kad puikiai sutarti su dažnai bene dvigubai už ją jaunesniais bendramoksliais padeda ir nuoširdi šypsena. Veikli moteris neslepia, kad ne visi dantys jos burnoje yra tikri. Dalis šypsenos puošmenų visai neseniai atsirado po dantų implantacijos procedūros.

„Būtų smagu pasigirti, kad dailūs dantys mano burnoje net persiritus į antrąją gyvenimo pusę tokie išliko dėl mano kruopščios priežiūros. Deja, amžius ir aplinka daro savo – teko keletą dantų prarasti. Tuomet labai liūdėjau – nesinorėjo jauname kolektyve atrodyti kaip močiutei, ypač todėl, kad širdyje tikrai tokia nesijaučiu“, – šypsosi moteris.

Pokyčiai – odontologo kėdėje

Išsigelbėjimu poniai Vidai tapo netikėtai internete rastas straipsnis apie dantų implantacijos galimybes. Prieš kelerius metus moteris ryžosi šiai operacijai. „Lankydama vaikus ir anūkus Lietuvoje radau laiko apsilankyti ir odontologijos kabinete“, – prisimena p. Vida.

Moteris paneigia gandus, jog implantacijos procedūra yra labai nemaloni. Šiuolaikiniai dantų implantacijos metodai visiškai netraumuoja paciento. Naujosios kartos implantams nereikia pjūvio, atliekant procedūrą nebūna kraujo, veidas netinsta, nereikia gerti antibiotikų, o visai netrukus po implantavimo žmogus jaučiasi kaip su savais dantims.

Ponia Vida, Vilniuje esančioje klinikoje „Dantų harmonija“ įsidėjusi naujos kartos „Nobel Biocare“ implantus, patikina, kad procedūra buvo nepalyginamai malonesnė, nei ji tikėjosi.

„Procedūra visiškai neišvargino, jaučiausi žvali ir iškart išskubėjau tiesiai į lėktuvą. Gydytojas man neišrašė jokių vaistų, davė tik skalavimo skysčio ir šepetėlį. Ir iš tiesų tai buvo vieninteliai naujiesiems dantims prižiūrėti reikalingi dalykai. Dar lėktuvui nenusileidus nebegalėjau prisiminti jausmo, kai implantuotų dantų vietose tebuvo tuščios ertmės“, – šypsosi ponia Vida.

Investicija į ateitį

Dėl savo pozityvumo ir gražios veidą puošiančios šypsenos ponia Vida dažnai sulaukia komplimentų. Besiteiraujantiems, kaip jai pavyko išsaugoti tokius gražius dantis, moteris draugiškai pataria pasidomėti dantų implantais.

„Manau, kad daugelis žmonių nežino apie šiuolaikines implantacijos galimybes. Nors ir nepigios, tačiau jos yra prieinamos daugeliui iš mūsų. Kad ir kaip ten būtų, tai yra investicija į ateitį, į gyvenimo komfortą. Mano implantams suteikta viso gyvenimo garantija, tad esu rami, jog jeigu kas nors nutiks, implantas man bus pakeistas nemokamai. Galiausiai, tai galimybė vėl plačiai šypsotis – laimė, kurią daugelis, ypač per 50-metį persiritusių žmonių, vis dažniau užmiršta dėl komplekso parodyti bedantę burną. Tačiau juk užsidaryti savyje, ypač vyresniame amžiuje, – tai uždaryti vartus į pasaulį. Manau, kad šypsena išspręstų jei ne visas, tai tikrai nemažą dalį problemų“, – įsitikinusi ponia Vida.

Kiekvienam pagal poreikius ir galimybes

Poniai V. Uzingerienei pritaria ir „Dantų harmonijos“ gydytojas odontologas-ortopedas Marius Bučinskas. Per savo darbo praktiką jam teko dėti dantų implantus įvairaus amžiaus žmonėms.

Gydytojas pasakoja, jog vyriausias sutiktas pacientas buvo įkopęs į aštuntą dešimtį ir nebeturėjo nė vieno savo danties. Tačiau šiandien net ir tai nebėra kliūtis sėkmingai implantacijai. Implantuojant dantis naujausia metodika „All on 4“ (liet. visi ant keturių) pakanka keturių implantų, kad būtų galima pagaminti ir pritvirtinti patogius ir visas funkcijas atliekančius vieno žandikaulio dantis.

 

„Nors dažnai žmonės mano, kad tai – didelė naujovė, iš tiesų šiai metodikai jau 15 metų, ji patvirtinta ir patikima“, – sako M. Bučinskas.

Nerimaujantiems dėl finansų taip pat yra įvairių galimybių. Protezo medžiagų ir konstrukcijų pasirinkimas praktiškai neribotas – nuo plastikinių protezų iki cirkonio keramikos tiltų. Be to, šiuolaikinė kompiuterinė diagnostika leidžia itin kruopščiai ir racionaliai parinkti implantų padėtį ir protezų konstrukciją, sumažinti netikslumų ar klaidų tikimybę bei maksimaliai sutrumpinti gydymo laiką, taigi, sumažinti ir kaštus. „Kompiuteriu suplanavus procedūras, kabinete telieka jas įgyvendinti. Tad galima rasti individualų sprendimą pagal kiekvieno paciento poreikius“, – įsitikinęs gydytojas.

Rentgeno diagnostika ir kompiuterinė tomografija daroma klinikoje, ir iš karto po implantacijos pacientai išeina su naujais dantimis.

Anot gydytojo, geriausias atpildas už darbą yra malonus pacientų nustebimas pamačius save veidrodyje po procedūros – gerokai atjaunėjusius, linksmesnius, labiau savimi pasitikinčius ir su plačia, viską nuskaidrinančia šypsena. Juk iš tiesų dažnai iki laimės mums tetrūksta tik gero nuoširdaus juoko ir džiaugsmo matyti veidrodyje tokį pažįstamą besišypsantį veidą.

Dantų harmonija

Olimpiečių g. 1A-9, Vilnius

Mob. +370 610 11 222

www.dantuharmonija.lt

2012 12 04 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt