šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Nauji dantys per vieną vizitą? Taip!
tiesa.com

Naujausios technologijos daro stebuklus. Turbūt daugelis nustebsite sužinoję, kad apsilankę pas odontologą dėl beviltiškai sugedusių dantų (ar dėl to, kad jų visai neturėjote), po vieno vizito galėsite džiaugtis naujais dantimis. Ir tai įmanoma ne tik užsienyje – pažangiausius dantų atkūrimo metodus taiko ir Lietuvos odontologai, o pacientai patvirtina, kad šis gydymas veiksmingas ir sėkmingas.

Revoliucinė dantų atkūrimo metodika

Tikra revoliucija odontologijoje – kompiuterinis gydymo dantų implantais planavimas. Šios srities pionierė – pasaulio dantų implantų rinkos lyderė švedų kompanija ,,Nobel Biocare“. Kompanija sukūrė kompiuteriu planuojamą dantų atkūrimo implantais metodiką, kurią pavadino ,,NobelGuide“.

Vilnietis Mindaugas Karalevičius ilgai gydėsi nuo parodontozės ir nešiojo išimamą protezą. Vyras sako, kad išsigelbėjimą rado tik pas Vilniaus odontologą Bronių Sidaravičių. ,,Kiti specialistai tikino, kad gydyti reikės ilgai ir skausmingai, mat parodontozė ardo kaulą, ir norint įdėti implantus būtinos papildomos kaulo priauginimo operacijos. Bet Bronius Sidaravičius nuramino, kad pasinaudojus kompiuteriniu planavimu viskas bus kitaip. Neturėjau nė vieno viršutinio danties, tačiau vos po pusantros valandos išėjau su visais dantimis“, – sėkmingo gydymosi istoriją prisimena 60 metų vyras. Jis prieš ketverius metus pirmasis Lietuvoje gydytas pagal metodiką ,,NobelGuide“.

Pasak gydytojo B. Sidaravičiaus, pagal „NobelGuide“ metodiką gydoma iki šešių kartų trumpiau, nei implantuojant tradiciniu būdu.

 

Pasak M. Karalevičių gydžiusio odontologo B. Sidaravičiaus, yra penki pagrindiniai kompiuterinio planavimo gydant dantų implantais pranašumai. Chirurginė dantų implantavimo procedūra suplanuojama itin tiksliai ir kruopščiai, gydymo laikas minimalus, implantuojama netraumuojant, per procedūrą ir po jos pacientas jaučiasi puikiai.

Pasak odontologo, su moderniausia kompiuterine technika naujų dantų „kūrimo“ ir gamybos procesas būna preciziškai tikslus.

B. Sidaravičius pabrėžia: „Sriegiant dantų implantus, labai svarbu žandikaulyje jiems parinkti tinkamiausią vietą – turi pakakti kaulo, jis turi būti sveikas ir tinkamas išlaikyti naujus dantis. Tai padaryti labai lengva ir svarbiausia – saugu, kompiuteryje sukūrus tikslų erdvinį žandikaulio, minkštųjų audinių bei būsimų dantų modelį. Svarbu tai, kad pacientui individualiai suplanuotą kompiuterinį gydymo modelį galima labai paprastai, tiksliai ir saugiai taikyti per implantavimo procedūrą burnoje. Tam naudojamas „chirurginės procedūros gidas“, kuris tiksliai nurodo, ką, kur ir kaip implantuojantis odontologas turi daryti.“

„Viskas buvo atlikta greitai ir be skausmo. Tuoj pat galėjau gyventi įprastu ritmu. Antrą kartą eičiau drąsiai!“ M. Karalevičius

Gydymas iki šešių kartų trumpesnis

„Viena svarbiausių tradicinės implantologijos problemų yra implantų prigijimo laikas, – dėsto vilnietis gydytojas. – Kai taikomos įprastos tradicinės, mano manymu, gerokai pasenusios, implantavimo metodikos, implantų prigijimo laikotarpiu – nuo dviejų iki šešių mėnesių – pacientai turi būti visai be dantų arba tenkintis išimamais laikinais protezais.“

B. Sidaravičiaus teigimu, daugeliui žmonių tai yra didelė fizinė, psichologinė ir netgi socialinė problema. Šiuolaikinė implantologija, kurios pionierė yra „Nobel Biocare“, šią problemą jau išsprendė. Kompanija sukūrė metodiką, pagal kurią ant ką tik įsodintų implantų iš karto uždedami laikini ar net iš anksto, dar prieš implantavimo procedūrą, individualiai suprojektuoti ir pagaminti nuolatiniai dantys. Taip maksimaliai sutrumpinamas gydymo laikas.

„Be to, pagal „NobelGuide“ metodiką atliekamas belopis implantavimas, kai gleivinė nepjaunama, neapnuoginamas kaulas, nereikia siūlių. Padaroma tik nedidelė implanto skersmens dydžio skylutė, į kurią įsodinamas implantas. Kai taikomas lopinis implantavimas, pooperacinis laikotarpis yra gana skausmingas, operuotos vietos tinsta, mėlsta. Po belopio implantavimo nepatogumų pacientai beveik nejaučia“, – pasakoja Vilniaus odontologas.

Gydytojas B. Sidaravičius suskaičiavo, kad taikant ,,NobelGuide“ metodiką paprastai gydoma iki šešių kartų trumpiau, nei implantuojant tradiciniu būdu.

Gydytojo teiginius patvirtina ir M. Karalevičius: „Mes, vyrai, labai bijome dantų skausmo, todėl eidamas pas odontologą nerimavau ir aš, tačiau viskas buvo atlikta labai greitai ir visai be skausmo. Jo nejutau nei per procedūrą, nei po jos. Tuoj pat galėjau valgyti, šypsotis, gyventi įprastu ritmu. Antrą kartą eičiau drąsiai!“

2012 11 17 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt