ketvirtadienis, liepos 7 d.
Nematomi veido pratimai
Gražina Vasiliauskienė
Unsplash.com
Veidas

Norite atrodyti jaunai? Tada ši informacija turėtų jums patikti. Aplinkiniams nepastebimi pratimai, kuriuos galite daryti bet kur ir bet kada, padės išsaugoti jaunatvišką išvaizdą.

Raukšlių atsiradimas veide prasideda nuo mimikos. Veido ir kaklo odos suglebimui turi įtakos ir laikysena.  Atkreipkite dėmesį į žandikaulius. Ar jie nėra nuolat suspausti?  Stabili įtampa žandikaulių srityje nulemia gilias nosies ir lūpų raukšles.  O veido įtampa atsiranda nuo nuolatinio streso, nerimo, neigiamų emocijų.

Veido raumenų atpalaidavimas padeda išlyginti smulkias raukšleles ir sumažinti giliąsias. Svarbu pratimus daryti reguliariai.

Nepastebimi pratimai

1. Smakras

Šis pratimas stiprina smakro srities raumenis, mažina dvigubą pagurklį.

Susičiaupkite, lūpas suspauskite, bet žandikauliai turi likti atpalaiduoti. Prispauskite liežuvį prie gomurio ir nuleiskite jį į pradinę padėtį.  Pakartokite tą veiksmą. Kai tik prispaudžiate liežuvį, zona po apatiniu žandikauliu  pakyla į viršų paliesite ranka smakrą, tai pajusite raumenų judėjimą.  O aplinkiniai net neįtars, kad jūs atliekate pratimą. Kitiems jis bus visai nepastebimas. Pakartokite 8–20 kartų.

2. Kalkas, veido kontūrai

Mankštiname kaklo ir kramtomuosius raumenis.

Ir vėl burna užverta, lūpos sučiauptos, žandikauliai atpalaiduoti. Nubrėžkite įsivaizduojamas linijas nuo lūpų kampučių iki krūminių dantų.  Įtempkite žandus, tarytum norėtumėte pastumti lūpų kampučius prie krūminių dantų.  Lūpos tebėra sučiauptos.  Veide atsiranda šypsena. Žanduose pajusite įtampą, šiek tiek pakils ausys.  Išlaikykite tokią pozą 10 sekundžių. 

Dėmesio! Neverta ištempti šypsenos iki ausų. Patraukite tik lūpų kampučius, sukelkite vidinę raumenų įtampą. Pakartokite 3 kartus.

3. Nosis

Įkvėpkite, išplėskite šnerves, iškvėpkite. Veido išraiška turi būti įprasta. Šnervių judesiai vos pastebimi. Juos pajusite, lengvai prisilietę pirštais prie nosies šonų.

Jeigu pajuntate, kad darote grimasas, tai reikia iš pradžių atlikti šį pratimą prieš veidrodį, kad įvaldytumėte mimiką.  Pakartokite tris kartus su 3–4 sekundžių pertraukomis.

4.Akys

Kaip galima išlyginti odą aplink akis, sumažinti pabrinkimus?  Svarbu stiprinti gaubtinius akių raumenis.

Pakelkite išorinius akių kampučius ir užfiksuokite įtampą 2 sekundėms.  Atsipalaiduokite. Nusišypsokite ir vėl atsipalaiduokite. Tai turi būti panašu į tai, kaip žmonės šypsosi vien tik akimis.

Įsidėmėkite! Nereikia daryti personažo misterio Byno mimikos: kaktos nesuraukite, antakių nepakelkite ir šypsenos neištempkite. Kartokite 10 kartų.

2021 07 04 09:57
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt