trečiadienis, spalio 5 d.
Nepakeliama našta: psichologinės kūprinimosi priežastys
Alfa.lt

Apie susikūprinusį žmogų sakoma, kad jis sulinko nuo gyvenimo sunkumų, jam trūksta atramos, o apie tiesų – kad jis turi tvirtą vidinę šerdį. Ar tikrai yra ryšys tarp nugaros sveikatos ir žmogaus charakterio bei jo baimių?

Jeigu turite kokių nors nugaros ir stuburo problemų, paanalizuokite savo požiūrį į gyvenimą. Veikiausiai jūs nepasitikite savimi ir bijote to, kas galėtų įvykti ateityje. Vadinasi, reikia sąmoningai stiprinti pasitikėjimą savo jėgomis. Įpraskite sau kasdien kartoti: „Aš žinau, kad gyvenimas visada palaikys mane“.

Jeigu nugara simbolizuoja gyvenimo atramą apskritai, tai stuburas parodo, ar jūsų šerdis yra lanksti. Lankstumas padeda mums prisitaikyti prie įvairių situacijų ir įvykių. Stuburas yra mūsų kaulų sistemos dalis, o kaulai sudaro žmogaus karkasą, pagrindą, ant kurio laikosi visa kita.

Sergantys osteoporoze žmonės prisipažįsta, kad juos dažnai apima jausmas, jog gyvenime neturi už ko užsikabinti. Tokiu atveju reikia sakyti sau: „Aš sugebėsiu atsilaikyti. Gyvenimas visada netikėtai palaiko mane “.

Stuburo apatinės dalies problemos dažnai atsiranda dėl pinigų trūkumo. Dauguma nervinasi, kad pristigs lėšų, kad gali likti be pragyvenimo šaltinio, dėl to praranda pasitikėjimą, pasiduoda baimei ir pradeda jausti skausmus stuburo apačioje. Sakykite sau: „Aš atsiduodu gyvenimo procesui. Visada gaunu tai, ko man reikia. Man viskas gerai“.

Vidurinė nugaros dalis ima kelti mums problemų, kai būname per daug susikoncentravę į praeities įvykius. Dažnai žmogus jaučia kaltę dėl kažkokių praeities situacijų, savo mintimis nenori nuo jų atsiskirti. Tokiais atvejais sakykite: „Aš atleidžiu sau, paleidžiu praeitį. Su tyra širdimi ir meile laisvai judu į priekį“.

Jeigu kyla skausmai viršutinėje nugaros dalyje, tai reiškia, kad trūksta moralinio palaikymo. Žmogų gali kankinti mintis, kad jo niekas nemyli ir jam nėra iš kur tikėtis pagalbos. Pasitaiko, kad jis pats užgniaužia savo meilę, kas sukelia dar daugiau problemų ir nulemia jo nepalankų požiūrį į save. Sakykite sau: „Aš myliu ir pripažįstu save. Mane myli ir palaiko gyvenimas ir aplinkiniai.“

Kodėl neištiesinus nugaros?

Bet koks stuburo iškrypimas byloja, kad žmogui nesiseka paprasčiausiai plaukti kartu su gyvenimo srautu. Jis visko bijo, nepasitiki gyvenimu ir žmonėmis. Net jei toks žmogus supranta, kad jo požiūris paseno, jis vis tieks stengiasi išsaugoti nepasitikėjimo jausmus ir mintis.

Dažnai sulinkę žmonės neturi drąsos įtikinti savęs ir kitų. Jie nesugeba suprasti savo gyvenimo tikslo, nustatyti, kas jiems patinka ir ramiai tuo užsiimti. Apie tokius sakoma , kad tai „nevientisos asmenybės“. Jiems sunku prisiversti daryti pratimus, kurie tiesina nugarą.

Jeigu šis portretas primena jus, pasakykite sau rytais atsikėlę: „Aš pasitikiu gyvenimu. Mano laikysena tiesi ir išdidi. Aš esu kupinas meilės ir pasitikėjimo savimi“.

Žmogaus pečiai simbolizuoja jo sugebėjimą džiaugsmingai pasitikti gyvenimo sunkumus. Jeigu jūsų pečiai palinkę į priekį, tai rodo, kad išgyvenote daug sunkumų ir dabar žiūrite į gyvenimą kaip į vargą. Galbūt jaučiate bejėgiškumą, neviltį ir netikite, kad gyvenimas gali pagerėti.

Pasistenkite įtikinti save: „Nuo šios akimirkos žengsiu džiaugsmingai. Mano gyvenimas kasdien tampa bis geresnis. Mano laikysena tiesi. Jaučiu pasitikėjimą ir laisvę“.

Ar pastebėjote, kaip skirtingai gestikuliuoja ir juda žmonės? Ir kaip gestai bei elgsena keičiasi, priklausomai nuo būsenos? Tą patį galima pasakyti ir apie laikyseną. Stuburo ir pečių padėčiai didelę įtaką daro žmogaus charakteris ir jo būsena tuo momentu.

Kokios problemos nulemia kūprinimąsi? Kai jūs gėdijatės ar bijote ko nors, tai nesąmoningai perinate į vadinamąją „pasyviai gynybinę pozą“. Pakeliate ir atkišate į priekį pečius, taip instinktyviai pridengdami kaklą – vieną menkiausiai apsaugotų kūno vietų. Jeigu dažnai kartojasi tokios nemalonios, gąsdinančios situacijos, tai tokia kūno padėtis gali tapti įprastine.

Šiek tiek skiriasi kūprinimasis, kuris atsiranda dėl nuolatinio nuovargio ir emocinio prislėgtumo. Tada pečiai nulinksta ir būna tarytum labiau prispausti prie korpuso. Galva išlenda į priekį ir taip pat nulinksta. Žmogus visa savo išvaizda rodo, kad gyvenimo našta jo pečiams per sunki.

Kaip suprantate, tokiais atvejais nepadės nei laikyseną koreguojantys korsetai, nei jokie prietaisai. Tačiau laikyseną galima pataisyti kitais metodais.

Jeigu kūprinimasis susijęs su baime, teks padirbėti su savimi, stiprinant pasitikėjimą. Jeigu esate nusivylę kažkuo, kas jus slegia, kelia baimę, norą užsidaryti, pasislėpti, pabandykite padaryti viską atvirkščiai. Įsivaizduokite, kad esate 100 proc. pasitikintys savimi ir jaučiatės kur kas stipresnis už savo varžovą. Nusišypsokite, išsitempkite visu ūgiu, išdidžiai ištiesinkite pečius, pakelkite pasmakrę. Prisiverskite išlaikyti tokią pozą, tada pastebėsite, kad tikrai jaučiatės labiau užtikrintai.

Jeigu kūprinimosi priežastis yra nuovargis ir prislėgtumas, pagalvokite, ar ne per daug darbų ir rūpesčių užsivertėte sau ant pečių, ar objektyviai įvertinate savo galimybes, kai prisiimate papildomus įsipareigojimus.

Įsidėmėkite, kad nepakeliama našta gali tapti ne tik darbiniai reikalai ir mokslai, bet ir kaltės jausmas, nuoskaudos dėl išgyventų senų skriaudų ir negandų. Kokios emocijos verčia jus kūprintis? Išreikškite jas rašinėliais, piešiniais ar kitais kūrybos būdais. Tai padės jums išsivaduoti nuo jų ir nebenešioti šios naštos ant savo pečių.

Šaltinis: „Psyhologytoday“.
2020 12 23 07:19
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt