antradienis, rugpjūčio 4 d.
Nesidraskykite – jūsų tyko infarktas!
tiesa.com

Pykčio priepuolis tikrai gali sukelti širdies smūgį, tvirtina mokslininkai. Ištyrę 3 886 infarkto aukų ligos istorijas, Harvardo medicinos mokyklos specialistai atrado, kad pykčio priepuolis tokios būklės riziką padidina daugiau kaip dukart.

Ir ši grėsmė išlieka porą valandų net po to, kai jūsų nervai jau pradeda rimti.

Bet tai dar ne viskas: kuo pyktis stipresnis, tuo rizika būna didesnė. Patys audringiausi pykčio priepuoliai – kai, tarkime, svaidomasi daiktais, – siejami su keturiskart išaugusia infarkto rizika.

1 484 tyrimo dalyviai atskleidė patyrę pykčio priepuolius tais pačiais metais, kaip ir infarktą, 110 prisipažino, kad pirmieji širdies smūgio simptomai jiems pasireiškė per dvi valandas po pykčio priepuolio. O pyktį, kaip parodė tyrimo rezultatai, dažniausiai sukeldavo problemos šeimoje, darbe arba kelionė į darbą ir iš jo.

Visiems žinoma, kad pykčio apimto žmogaus organizme išsiskiria adrenalinas ir noradrenalinas. Šie hormonai didina arterinį kraujo spaudimą, trombų susidarymo riziką, verčia susitraukti kraujagysles, širdį plakti smarkiau.

Jei manote, kad atvira pykčio išraiška padeda išsilieti ir mažina neigiamų emocijų įtaką sveikatai, medikai, deja, jus nuvils. Tokios iškrovos šiuo atveju negelbsti – pyktis visada pakenks kraujagyslėms bei širdžiai. Sumažinti širdies smūgio riziką po pykčio priepuolio gali tik beta blokatoriai. Mokslininkai mano, jog itin emocingiems širdininkams galbūt vertėtų, pasitarus su kardiologu, vartoti šiuos vaistus infarkto profilaktikai.

Kaip infarktų po pykčio priepuolių statistiką veikia kiti vaistai – antidepresantai ir statinai, – specialistai kol kas nežino. Tačiau yra įsitikinę, jog žmonėms, linkusiems į pykčio proveržius, jokia savitaiga nei treniruotės nepadės.

Beje, saugotis infarkto derėtų ir nerimo, depresijos bei kitų stiprių išgyvenimų kamuojamiems žmonėms.

2017 05 13 16:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt