trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Neskriausk... savo stuburo
tiesa.com

Stuburas – mūsų kūno ašis. Deja, jis sensta kartu su mumis, o ir mūsų raumenys bėgant metams silpnėja. Ką turime daryti, kad išsaugotume savo „ašį“ ilgus metus ir nereikėtų kęsti skausmų, vartoti vaistų ir dejuoti?

Specialistai pabrėžia, kad nugaros skausmais besiskundžiančių žmonių kasmet daugėja, ir tai – anaiptol ne vien senyvo amžiaus senjorai. Stuburo problemų dažniausiai turi žmonės, kurie dirba sėdimą darbą, taip pat sportuojantys asmenys, kurie treniruodamiesi netaisyklingai paskirsto krūvius, bei antsvorio turintys žmonės – dėl per didelės stuburo apkrovos.

Netaisyklinga laikysena pasižymi dirbantys sėdimą darbą ir per dieną sėdimoje padėtyje praleidžiantys daugiau nei 8 valandas. Taip atsitinka todėl, kad nusilpsta nugaros ir pilvo raumenys ir būtent todėl pradeda kamuoti nugaros bei kaklo skausmai. Kiekvienas, dirbantis sėdimą darbą, turėtų daryti specializuotą mankštą tiesiog savo darbo vietoje mažų pertraukėlių metu. Mankšta gali atstoti vaistus!

Sėdimą darbą dirbantiems suaugusiesiems specialistų rekomenduojamas fizinis aktyvumas turėtų būti vidutinio intensyvumo, 30 min. trukmės 5 kartus per savaitę arba 20 min. didelio intensyvumo aktyvumas 3 kartus per savaitę.

Kaip padėti savo stuburui?

• Stengtis sėdėti taisyklingai, tiesiai: remtis į kėdės atlošą, pėdas pastatyti ant grindų, kad keliai būtų 90° kampu, o ne sukryžiuoti po kėde.

• Sunkius daiktus kelti ir nešti taisyklingai: imti juos ne pasilenkus, o pritūpus, nešti ne viena ranka, o paskirstyti svorį po lygiai.

• Jeigu tenka ilgai stovėti, geriau ieškoti atramos arba įtempti pilvo ir sėdmenų raumenis, kad sumažėtų krūvis stuburui.

• Miegoti ant neišgulėto čiužinio. Vietoj pagalvės naudoti volelį arba susuktą rankšluostį.

• Saugoti stuburą, stengtis nesusitrenkti; stuburui kenkia šokinėjimas, bėgiojimas kietu pagrindu.

• Reguliuoti kūno svorį: kuo didesnis kūno svoris, tuo labiau spaudžiami tarpslanksteliniai diskai.

• Naudoti vidpadžius, ypač jeigu dažnai nešiojate aukštakulnius arba avite nepatogią avalynę.

• Tinkamai rengtis pagal sezoną, nes šaltis taip pat gali kenkti stuburui – sukelti refleksinius spazmus.

2015 10 24 08:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt