trečiadienis, liepos 8 d.
Netikėti pagalbininkai buityje
tiesa.com

Ar žinote, kad cukrus, tas „baltasis priešas“ gali būti puikus kasdienis Jūsų pagalbininkas buityje? Taigi, neskubėkime jo išmesti į šiukšliadėžę, net jei nutarėme maitintis sveikai ir arbatos nebesaldinti. Kaip, beje, neišmeskime ir išgertos kavos tirščių ar arbatos žolelių. Visa tai galime puikiai panaudoti savo aplinkoje!

 Cukrus valo dėmes ir sumažina injekcijų skausmą

Sumaišykite cukrų su šiltu vandeniu iki tirštos konsistencijos pastos ir užpylę ant dėmės palaikykite pora valandų iki skalbimo. Dėmė išsiskalbs kaip nė nebuvusi!

Jei gerdami karštą kavą ar arbatą nusiplikinote liežuvį ar burna „dega“ nuo per aštraus maisto, šaukštelis cukraus veiks kaip geriausias „gesintuvas“.

Jei patalpoje atsirado uodų ar musių, o jūs norite su jais kariauti „be kraujo praliejimo“, rinkitės „saldųjį “ būdą: iš virto vandens ir cukraus pasidarykite sirupo ir atvėsinę supilkite į didelį stiklainį. Matysite, jis sutrauks ir „praris“ daug jūsų kraujasiurbių.

Cukraus gabaliukas sumažina injekcijos skausmus – mokslas jau patvirtino šį Merės Popins teiginį. Mažyliai skiepijami verkia daug mažiau, jei prieš skiepus jie būna gavę šaukštelį vandens su cukrumi. Beje, mokslas įrodė, kad žaizdelės apibarstymas cukrumi gali padėti sunaikinti bakterijas, taigi, žaizdelė užgis greičiau.

Jei į indą, kuriame laikote pyragą, įdėsite kelis cukraus gabalėlius, pyragas išliks šviežias kur kas ilgiau. Beje, taip pat teigiamai cukrus veikia ir sūrį!

Cukraus ir alyvuogių aliejaus mišiniu patrinkite nuo darbų įjuodusias rankas ir pamatysite, kad tai – puikus rankų valiklis.

Kavos tirščiai – puiki trąša gėlėms ir nepamainomas kūno šveitiklis

Išgertos kavos tirščius panaudokite gėlėms – šią natūralią trąšą augalai tikrai mėgsta.

Jei turite sodelį, kurį pamėgo neprašyti svečiai – skruzdėlės ar sraigės bei šliužai, pamėginkite jų susibūrimo vietas pabarstyti kavos tirščiais – šie „įnamiai“ paprastai jų nemėgsta. Beje, geriausi spąstai šliužams vejoje – atviri indeliai su alumi. Jei kiemo augalus „lanko“ ir „tręšia“ svetimi katinai ir norite juos nuo to atpratinti, paskleiskite ten naudotų kavos tirščių ir apelsinų luobų masės – sako, katinai jos negali pakęsti!

Jei turite židinį, prieš valydami apibarstykite kavos tirščiais – taip lengviau atsiskirs pelenai ir kiti nešvarumai, ir išvalyti jį bus daug paprasčiau. Kavos tirščiais ypač tinka šveisti ir orkaitę.

Kavos pupelės – puikus burnos gaiviklis. Užteks sukramtyti vieną vienintelę, ir burnos kvapas bus geresnis, taigi, ir savijauta puikesnė.

Kavos tirščiai virtuvėje pasitarnaus kaip rankų valiklis, puikiai pašalinantis nepageidautiną kvapą. Jei ruošėte žuvį ar pjaustėte česnaką, svogūną, baigę darbą tiesiog patrinkite rankas kavos tirščiais. Kavos tirščiai taip pat be vargo nugalės šaldytuve pasklidusį nemalonų kvapą. Užteks į platų indą priberti kavos tirščių ir palikti šaldytuve per naktį.

Kavos tirščiai gali būti naudojami kaip puikus kūno šveitiklis. Galite eksperimentuoti ir maišyti kavos tirščius su medumi, jogurtu, šlakeliu aliejaus, avižų dribsniais – visais atvejais gausite nuostabų odos šveitiklį, kurio neatstos jokia pirktinė priemonė.

Arbatžolės tinka akių kompresams ir gali pagerinti miegą

Arbatos maišeliai gali palengvinti nudegimų skausmą, taip pat gali padėti atsikratyti ir akių niežulio, perštėjimo ar vokų paburkimo, jei juos panaudosime kaip kompresus.

Panaudoti arbatos tirščiai taip pat labai tinka įvairiems augalams tręšti. Žolelės turi daugybę naudingųjų medžiagų, kurios padeda augalams augti greičiau, juos stiprina ir saugo nuo ligų. Prieš sodindami ar persodindami augalus į vazonus į dirvožemį, po šaknimis įdėkite keletą arbatos maišelių.

Pabarstę arbatos lapelių katino dėžutėje sumažinsite nemalonų kvapą ar net visiškai jį panaikinsite. Arbatos maišelius galite dėti ir į šaldytuvą – jie taip pat sėkmingai sugeria gausybę mus erzinančių kvapų. Į rankas įsigėrusį svogūnų ar česnakų kvapą ypač gerai neutralizuoja tarp pirštų patrinti žaliosios arbatos lapeliai.

O jei norite miegoti saldžiai gardžiai, arbatžolių lapelių, o dar geriau – kvapnių ir raminančių mėtos lapelių ar levandos žiedelių galite įdėti po pagalvės užvalkalu. Galėsite džiaugtis kokybiškesniu miegu nei įprastai!

...ir dar keletas netikėtų pagalbininkų

Prieš pirkdami specialias servetėles elektros prietaisams, prireikus išbandykite vaikiškas servetėles – nuvalys nė kiek ne blogiau.

Vandenilio peroksidas ne tik dezinfekuoja žaizdas, bet ir puikiai pašalina dėmes.

Jeigu negalite atsikratyti skruzdžių, pabarstykite jų mėgstamas vietas cinamonu.

Dantų pasta puikiai nuvalysite metalinius vonios kambario ir virtuvės paviršius.

Patrinkite banano žievele sidabrinius stalo įrankius – jie ims švytėti.

Jei įkando uodas, sutrinkite vieną aspirino tabletę su trupučiu vandens ir patepkite o įkąstą vietą – nustos niežėti.

Rankų kremą prireikus galima naudoti ir odinei avalynei – ji taps minkšta ir elastinga, gražiai blizgės.

2014 05 16 09:25
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt