penktadienis, spalio 23 d.
Neveikiant e. sveikatai, nemokami kompensuojami vaistai nebeprieinami maždaug 250 tūkst. žmonių
Alfa.lt

Neveikiant e. sveikatos sistemai, vyresni nei 75 metų asmenys nebegali nemokamai įsigyti kompensuojamųjų vaistų. Dabar priemoką jie turi susimokėti patys, o jos susigrąžinimo mechanizmas – pakankamai ilgas ir komplikuotas.

„Į vaistines ateinantys pacientai, norintys kompensuojamųjų vaistų įsigyti nemokamai, yra tiesiog pasimetę. Neveikiant e. sveikatos sistemai, vaistininkai net negali patikrinti, ar pacientui priklauso priemokos už vaistus kompensacija. Sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad tokiais atvejais gyventojai, priemoką sumokėję vaistinėje, vėliau gali kreiptis į teritorinę ligonių kasą ir atgauti kompensaciją. Tačiau kokiu būdu, kada ir kur konkrečiai kreiptis – pacientai paprasčiausiai nežino“, – sako vaistinių tinklo „Gintarinė vaistinė“ generalinė direktorė Rūta Bagdonavičienė.

Vaistinėje sumokėję priemoką už įsigytus kompensuojamuosius vaistus, klientai gali gyvai, raštu arba elektroniniu paštu kreiptis į Valstybinės ligonių kasos (VLK) Vaistų kompensavimo skyrių. Šio skyriaus padaliniai veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

Kreipiantis į VLK reikia pateikti prašymą su įrašytu banko sąskaitos numeriu, asmens tapatybės dokumentą arba jo kopiją, recepto, pagal kurį įsigyta kompensuojamųjų vaistų, kopiją, vaistinės kasos kvito kopiją arba raštišką vaistinės patvirtinimą apie sumokėtą priemoką, taip pat asmens sutikimą dėl asmens duomenų tvarkymo.

Pateikus visus šiuos reikalingus dokumentus, pagal nustatytą tvarką VLK sumokėtą priemoką turėtų sugrąžinti per 20 darbo dienų.

„Kaip matome, priemokos susigrąžinimo mechanizmas senjorams ir kitiems remtiniems asmenims nėra labai paprastas. Juolab kad nemaža dalis šios amžiaus grupės gyventojų nepasižymi puikiais skaitmeninio raštingumo įgūdžiais – tokiu atveju jiems arba tenka prašyti artimųjų pagalbos pateikiant dokumentus e. paštu, arba patiems vykti į VLK padalinius“, – sako „Gintarinės vaistinės“ vadovė.

Veikiant e. sveikatos sistemai, pacientui jokių papildomų veiksmų atlikti nereiktų. Vaistininkui suvedus paciento duomenis, e. sistemoje automatiškai rodoma, ar pacientui priklauso vaistų priemokos kompensacija – jei atsakymas teigiamas, pacientui jokios priemokos mokėti nereikia.

Preliminariais skaičiavimais, Lietuvoje yra apie 250 tūkst. žmonių, galinčių pasinaudoti galimybe kompensuojamus vaistus įsigyti nemokamai.

2020 07 27 15:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt