trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Norite nepritrūkti vitaminų žiemą – šaldykite
tiesa.com

Daržovių šaldymas – vienas geriausių pasirinkimų, siekiant išsaugoti produktų naudingąsias maistines savybes. Tačiau, pasak mitybos specialistės Vaidos Kurpienės, reikėtų įsidėmėti keletą svarbių taisyklių.

Šaldant produktus, kitaip nei marinuojant, į juos galima nedėti cukraus, druskos ar kitų priedų, kurių nepatartina gausiai vartoti. Užšaldyti maisto produktai išlieka tokie pat skanūs ir maistingi, kaip ir švieži. O namuose užšaldyti įmanoma, turbūt, viską – nuo grybų, vaisių ar uogų iki daržovių, žalumynų ar beveik baigtų gaminti patiekalų.“

Mitybos specialistės teigimu, daržovių ar vaisių šaldymui tinkama temperatūra yra nuo –18 iki –22 °C – tokioje temperatūroje juos galima išlaikyti metus. Produktus ar maisto gaminius galima užšaldyti ir esant –8 –0 °C temperatūros, tačiau tada vartojimo laikas sutrumpėja iki 3 mėnesių.

Dar viena svarbi taisyklė: toje pačioje šaldiklio lentynoje nereikėtų laikyti daržovių ir žuvies ar kitų produktų, skleidžiančių specifinį kvapą. Įsigėręs kvapas nedingsta net atšildžius produktą, ir jį valgyti tampa nebe taip gardu.

Taip pat reikėtų nepamiršti, kad norint neprarasti naudingųjų medžiagų, atšildyti produktą reikėtų nuo +3 iki +4 °C temperatūroje. Ir geriausia produktus atitirpinti šaldytuve, o ne kambario temperatūroje.

Pasak V. Kurpienės, šaldymui ruošiant grybus, pirmiausia juos reikėtų pavirti, tada lygiai taip pat, kaip ir šviežias uogas bei vaisius, tolygiai paskleidus ant padėklo, palaikyti greitojo šaldymo kameroje. Produktams atšalus, sudėti gėrybes į specialią šaldymo tarą.

Pirminei šaldymo stadijai netinka plastikiniai maišeliai – uogos ar kiti į gabalėlius susmulkinti produktai sulips į vientisą gabalą. Į šaldymui skirtus maišelius galima sudėti tik jau užšaldytus produktus. Mitybos specialistė atkreipia dėmesį, kad įprasti vienkartiniai plastikiniai indeliai ar maišeliai šaldymui yra nepritaikyti – sveikatai kenksmingos dalelės patenka į maistą, o vėliau į žmogaus organizmą. Naudokite tik specialiai paženklintą šaldymui skirtą tarą.

„Maisto šaldymas ne tik suteikia galimybę ilgiau mėgautis gamtos gėrybėmis, bet ir neleidžia daugintis bakterijoms – ypač veiksmingas yra vadinamasis greitasis arba kriogeninis šaldymas, kurio metu susiformavę ledo kristalai pasiskirsto tolygiai, taip užtikrindami geresnę atitirpinto produkto kokybę ir skonį, – sako V. Kurpienė. – Taikant greitąjį užšaldymą, išsaugomos maisto produktų natūralios savybės ir naudingosios medžiagos.“ Taigi, anot specialistės, renkantis šaldytuvą reikėtų atkreipti dėmesį, ar jame yra greitojo šaldymo funkcija.

2015 10 23 11:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt