trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Obuolių sultys gydo
tiesa.com

Vaikams gerti daug sulčių nesveika – tą žinome visi. Tačiau ši nuostata netrukus gali pasikeisti. Bent jau kalbant apie vieną konkrečią sulčių rūšį.

Mokslininkai atskleidė, kad obuolių sultys dehidrataciją įveikia galbūt net geriau nei brangūs specializuoti gėrimai, skirti elektrolitų balansui atkurti.

Atitinkamo tyrimo rezultatai buvo paskelbti Amerikos medikų asociacijos žurnale. Juose teigiama, kad vėmę ir viduriavę vaikai sveiksta greičiau, jeigu yra girdomi vandeniu skiestomis obuolių sultimis, o ne gėrimais su elektrolitais.

Kanadiečiai tyrėjai iš Kalgario universiteto stebėjo bemaž 650 mažylių nuo 6 mėnesių iki 5 metų. Visi jie pateko į ligoninės priėmimo skyrių su žarnyno uždegimo simptomais – viduriavimu, vėmimu, silpna dehidratacija. Atsitiktinai parinkti jaunieji pacientai skysčių balansui organizme atkurti buvo girdomi arba skiestomis obuolių sultimis, arba obuolių skonio elektrolitų gėrimu.

Kitą savaitę po apsilankymo ligoninėje, jau besigydydami namuose, vaikai, priimamajame gavę obuolių sulčių, ir toliau gėrė arba jas, arba sportinius gėrimus, o antrosios grupės vaikai ir toliau gėrė elektrolitų gėrimus.

Iš pacientų, gėrusių obuolių sultis, tik 2,5 procento mažylių vis tiek prireikė lašinės dehidratacijai įveikti. Tarp vaikų, gėrusių elektrolitų gėrimus, tokių buvo 9 procentai.

Anot mokslininkų, panašų poveikį obuolių sultys daro ir suaugusiųjų organizmui. Portalo Mic.com duomenimis, jos yra pigesnis ir veiksmingesnis vaistas nuo pagirių nei jau minėti elektrolitų gėrimai. Ir tai logiška, mat pačius bjauriausius pagirių simptomus – tokius, kaip nuo skausmo plyštanti galva, – dehidratacija tik dar labiau pablogina.

2017 03 18 09:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt