trečiadienis, spalio 5 d.
Paaiškėjo, jog koronavirusas yra kelis kartus mirtingesnis nei gripas
Alfa.lt
Unsplash

Įrodyta, kad SARS-CoV-2 koronavirusas yra kelis kartus mirtingesnis nei sezoninis gripas. Tokius rezultatus parodė nepriklausomi tyrimai, atlikti skirtingose šalyse, rašoma medicinos portalo „WebMD“ straipsnyje.

Ekspertai išanalizavo JAV Veteranų reikalų departamento duomenis apie daugiau nei 3,6 tūkst. pacientų, hospitalizuotų dėl COVID-19 infekcijos nuo šių metų vasario 1 iki birželio 17 d., o taip pat daugiau nei 12,6 tūkst. amerikiečių, kurie nuo 2017 metų sausio 1-osios iki 2019 m. gruodžio 31 d. d. buvo paguldyti į ligoninę dėl gripo. Vidutinis abiejų grupių žmonių amžius buvo 69 metai.

Koronavirusu sergančių pacientų mirtingumas buvo 18,5 proc., gripu sergančių pacientų - 5,3 proc. Be to, ligonių, sergančių COVID-19, mirties tikimybė buvo beveik penkis kartus didesnė nei sergančiųjų gripu.

Didžiausia mirties rizika tarp pacientų, sergančių koronaviruso infekcija, užfiksuota vyresniems nei 75 metų žmonėms, taip pat sergantiems inkstų ligomis, demencija, diabetu ar nutukimu. Be to, tamsiaodžių mirtingumas buvo didesnis.

Tyrėjai nustatė, kad COVID-19 užsikrėtusiems pacientams keturis kartus dažniau prireikė kvėpavimo aparatų, beveik 2,5 karto dažniau jie buvo paguldyti į intensyviosios terapijos skyrių ir ligoninėje išbuvo vidutiniškai trimis dienomis ilgiau nei sergantys gripu.

Prancūzijos mokslininkai iš Nacionalinio sveikatos ir medicinos tyrimų instituto bei Dižono ir Insermo universitetinės ligoninės padarė panašias išvadas: šių metų pavasarį užsikrėtusiųjų COVID-19 hospitalizuota dvigubai daugiau nei žmonių, sirgusių gripu per 2018–2019 metų epidemiją, o mirtingumas buvo tris kartus didesnis.

„Išvada, kad mirtingumas nuo COVID-19 yra tris kartus didesnis nei nuo sezoninio gripo, yra ypač tvirta, jei prisiminsime, kad 2018–2019 m. gripo sezonas pagal mirčių skaičių Prancūzijoje buvo blogiausias per pastarusoius penkerius metus", - sakoma pranešime.

Prancūzijos mokslininkai padarė išvadą, kad COVID-19 yra daug pavojingesnis nei sezoninis gripas, ir atkreipė dėmesį į prevencinių priemonių ir skiepų svarbą.

Savo ruožtu amerikiečiai nurodė didesnę diabeto išsivystymo riziką tiems, kurie sirgo COVID-19. Be to, pasak daktaro Ziyado Al-Ali iš Vašingtono universiteto Sent Luise, cukriniu diabetu žmonės susirgo po to, kai užsikrėtė koronavirusu.

„Cukraus kiekis kraujyje išaugo ir jiems reikėjo milžiniškų insulino dozių. Ar diabetas yra grįžtamas, ar reikės ilgalaikio gydymo? Ar tai bus pirmo ar antro lygio diabetas? Mes paprasčiausiai nežinome, nes COVID-19 vargu ar egzistavo prieš metus“, - sakė mokslininkas.

Be kita ko, pacientai, sergantys COVID-19, gerokai dažniau susidūrė su inkstų problemomis. Dar viena komplikacija - daugelio pacientų kraujospūdis buvo labai žemas, o tai galėjo pažeisti organus ir netgi iššaukti mirtį.

2020 12 22 09:12
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt