ketvirtadienis, balandžio 22 d.
Paprastas būdas sustiprinti inkstus
Alfa.lt

Inkstai – unikalus organas, kuris gali ilgai kentėti netinkamas žmogaus gyvenimo sąlygas. Šis porinis organas su vandeniu, kuris patenka į organizmą, pašalina susikaupusias druskas ir kenksmingąsias medžiagas. Vidutiniškai žmogus pašalina 1,5 šlapimo per parą. Jeigu mažiau ar daugiau, reikėtų susirūpinti sveikata.

Su vienu litru šlapimo iš organizmo pasišalina tik 9 g druskų. Daugiausia druskų atsiranda iš rūgštinančio maisto (mėsos, žuvies, kavos ir kitų produktų). Kad rūgštims neutralizuoti naudojamas aktyviausias elementas – kalcis. Vykstant cheminėms reakcijoms, susidaro druskos. Pastarąsias kaip tik ir išfiltruoja inkstai.

Druskos pačios susidaro organizme, o mes dar sūdome maistą. Jeigu žmogus geria per mažai vandens (1,5 litro mes pašaliname su šlapimu, 0,8 l – su kvėpavimu ir prakaitu, 0,1 l su išmatomis, tai mums reikia apie 2,4 l vandens per parą), sutrinka inkstų veikla ir organizme ima kaupti toksinės medžiagos bei druskos. Kiek vandens organizmui reikia, kad pašalintų 100 proc. druskų ir kenksmingų medžiagų?

Jeigu mes mažai geriame, mažai judame, tai mūsų inkstai silpni ir toksines medžiagas pašalina ne visas (tarkime 95 proc.) . O likę 5 proc. lieka kraujyje arba nusėda sąnariuose, įsismelkia į odą (atsiranda alerginės reakcijos).

Kaip suprasti, ar inkstai yra sveiki?

Ryte pabudę, bet dar neatsikėlę iš lovos pasimatuokite temperatūrą. Normali kūno temperatūra 36,6. Jeigu ji bus mažesnė nei 36,4, o kraujo spaudimas žemesnis nei 110/70, tai veikiausiai jūsų inkstai nusilpę. Jiems tenka per didelis krūvis.

Inkstus reikia stiprinti

Inkstai – organas, mėgstantis šilumą ir vandenį.

Ką daryti, kai inkstai nusilpę?

*Gerkite daug šilto (bet ne šalto) vandens, po stiklinę kas valandą (2,4 l per dieną). Optimali vandens temperatūra – 50–60 laipsnių (kaip karštos arbatos). Toks vanduo iškart sugeriamas ir neapsunkina inkstų, kurie šiaip sušildo vandenį savo energija.

*Naudinga žinoti: kai žmogus geria vandenį vienu mauku, apsunkinami inkstai ir širdis. Todėl vandenį turite gerti neskubėdami, mažais gurkšneliais. Geriausia, kai skrandis tuščias.

*Naudinga pašildyti inkstus sausa šiluma (druskos ar sauso smėlio kompresais). Pirmas tris dienas procedūra atliekam po 40 minučių dieną ir prieš miegą, o paskui 4 – tik vakarais. Kitą savaitę procedūrą galima pakarti 1–2 kartus per 7 dienas.

*Geriausias maistas inkstams – kokybiški baltymai, kurie gerai įsisavinami.

Parengta pagal „Eeconet“.
2020 12 08 16:56
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt