trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Patarimai, kaip išlikti sveikam žvarbų rudenį
tiesa.com

Sveikata, vienas svarbiausių turtų, kurį turime. Norint ilgai ir laimingai gyventi, ją turime saugoti ir tausoti. Štai keletas patarimų, padėsiančių išvengti rudeninių peršalimų.

Sportas, grynas oras ir tinkama apranga

Grynas oras organizmui ne mažiau svarbus nei vanduo. Juk iš tiesų nėra taip jau sudėtinga pakeliui iš darbo ar mokslo įstaigos užsukti į parką ar išlipti iš viešojo transporto viena stotele anksčiau ir pavaikštinėti. Jei turite augintinį, tai galėtu būti dar viena puiki priežastis dažniau išeiti į lauką.

Žinoma, būtina pasirūpinti tinkama apranga. Rudenio pradžioje oras labai apgaulingas: čia lyja, čia šviečia saulė, ir taip norisi nusimesti striukę ar megztuką. Tačiau, vertėtų atsispirti tokiai pagundai. Jei matote, kad diena bus permaininga, verčiau pasiruoškite, nes nei perkaisti nei peršalti nėra gerai. Lengvesnis rūbas ir šiltesnė striukytė ar paltukas – tinkamiausias pasirinkimas. Nemažiau svarbus ir sporto vaidmuo.

Sportas stiprina imunitetą, grūdina organizmą. Be to, įrodyta, kad aktyviai sportu užsiimantys žmonės daug rečiau serga ūminėmis kvėpavimo takų ligomis. Nors ir atėjo ruduo ir norisi šiltų ramių, tingių savaitgalio popiečių ir vakarų, nevalia tinginiauti.

Poilsis

Yra milijonas priežasčių, kodėl miegą ir poilsi galima nukelti į sąrašo pabaigą. Tačiau stenkitės laiką susiplanuoti taip, kad pamiegoti ir pailsėti galėtumėte kuo ilgiau. Organizmas turi pailsėti. Būdami pavargę tikrai nesumažinsite galimybės peršalti, o ją tik padidinsite. Nors šiuolaikinis gyvenimo tempas yra labai greitas, visgi geras ir kokybiškas miegas yra puikios savijautos ir geros sveikatos pagrindas.

Mityba

Savijauta ir sveikata dar labai priklauso ir nuo mitybos. Jei žmogaus mityba nepakankama, organizmui kovoti su ligomis sunku. Su maistu turime gauti visų būtiniausių maistinių medžiagų: mineralų ir vitaminų. Beje, maistu galima ne tik gintis nuo ligų, bet ir gydytis. O svarbiausia, reikia vengti greitų beverčių užkandžių, nuo kurių gali tik skrandžio veikla sutrikti.

Atėjus rudens sezonui turguose, prekybos centruose, o gal net ir Jūsų sode apstu gėrybių, kurias galima paversti į puikius, sveikatai naudingus patiekalus. Dabar pats geriausias metas stiprinti imunitetą, o pradėti galite nuo morkų-obuolių sulčių ir skanu, ir sveika.

Rankų higiena

Peršalimą ir gripą sukeliančios bakterijos lengvai perduodamos per prisilietimus. Stenkitės neliesti akių, nosies ir burnos, ir žinoma, vertėtų išsiugdyti labai gerą įprotį plauti rankas. Muilas ir vanduo yra labai puikūs pagalbininkai. Patartina rankas su muilu trinti 20 sek., po to nuplauti vandeniu ir nusausinti švariu rankšluosčiu. Procedūrą reikėtų kartoti kaip įmanoma dažniau, ypač po kontakto su kitais žmonėmis, palietus pinigus, po apsilankymo viešose vietose.

2015 09 26 08:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt