šeštadienis, birželio 6 d.
Patarimai, kaip miegoti karštomis naktimis
tiesa.com
Pixabay.com

Šią savaitę šayje vėl įsivyravo karštis. Dienos temperatūrai pakilus iki 30 laipsnių Celsijaus, naktimis bus ne ką mažiau vėsu. Todėl labai svarbu žinoti, kaip miegoti tokiu oru, mat kai kuriems žmonėms karštis net ir nakties metu gali būti pavojingas.

Kad netektų prakaituoti, nuolat vartytis ir ieškoti patogios pozos, štai keletas patarimų, kurie padės maloniai iišmiegoti visą naktį.

Oro ventiliatoriai – būtinybė

Investavę į gerą oro ventiliatorių tikrai nepasigailėsite. Besisukantis ar padėtį keičiantis ventiliatorius jus atvėsins geriau, nes ji padės po kambarį išsklaidyti vėsų orą.

Patariama ventiliatorių įsijungti vos tik atsigulėte į lovą. Tačiau nepatariama jo laikyti įjungto visą naktį. Jei įmanoma, nustatykite, kad jis po valandos ar poros išsijungtų.

Jokios antklodės

Miegodami po stora ir sunkia antklode, jūs sulaikote šilumą, kuri nakties metu tikrai nepadeda pailsėti.

Geriausia karštomis naktimis antklodės visiška atsikratyti, o jei negalite miegoti neužsikloję, siūloma tam naudoti ploną antklodės užvalkalą.

Užvalkalus kelias minutes palaikykite šaldiklyje

Būdas, kaip greitai ir lengvai atvėsinti patalynės užvalkalus – kelioms minutėms juos įdėti į šaldiklį ar šaldytuvą.

Iš pradžių gali pasirodyti keista, tačiau palindę po tokiais patalais sau tik padėkosite.

Užtenka vos 10 minučių, kad patalynės užvalkalai tinkamai atvėstų. Ilgiau laikyti nerekomenduojama, nes tada gali tekti patalynę atšildyti.

Nemiegokite nuogi

Gali pasirodyti, kad tai – idealus būdas miegoti karštomis naktimis, tačiau kai lauke karšta, tai gali tik pakenkti.

Nuogą kūną pridenkite laisva, prie kūno neprigludusia medvilnine pižama, padėsiančia palaikyti optimalią kūno temperatūrą ir sugeriančia prakaitą.

Šaltas dušas prieš miegą

Prieš pat įsitaisant po patalais, patariama nusiprausti po šaltu dušu. Jei galite ištverti, po tekančia šalto vandens srove pastovėkite kelias minutes. Taip atvėsinsite kūną ir, tikėkimės, pasijusite patogiau.

Jei negalite pakęsti šalto dušo, prieš guldami į lovą po šaltu vandeniu sušlapinkite kojas arba rankšluostį ir pasidėkite jį ant kaktos.

Miegokite vieni

Jei tik galite, tokiomis naktimis, kai lauke virš 20 laipsnių karščio ir daugiau, lovoje miegokite vieni. Mažiau kūnų – vėsesnė lova, o ir miegas tada tampa malonesnis.

Jokio alkoholio

Vos tik pateka karšta saulė, daugelis bando atsigaivinti šaltu alaus bokalu ar vyno taure. Tačiau alkoholis gali sutrikdyti jūsų natūralų kūno laikrodį ir atėjus nakties metui jums taps sunku užmigti.

Kadangi alkoholis dehidratuoja organizmą, norint susigrąžinti prarastus skysčius jums reikės išgerti dar daugiau vandens. Dėl to naktį galite dar labiau prakaituoti.

2019 07 23 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt