trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
„Pfizer“ vakcinai nereikalingos modifikacijos, kad apsaugotų nuo COVID-19 atmainų
BNS

Vokietijos farmacijos įmonė „BioNTech“ pirmadienį nurodė, kad jos kartu su bendrove „Pfizer“ sukurtai vakcinai nuo koronavirusinės infekcijos kol kas nereikalingos jokios modifikacijos, kad apsaugotų nuo iki šiol atrastų naujų koronaviruso atmainų.

„Iki šiol nėra jokių įrodymų, kad „BioNTech“ dabartinę vakciną nuo COVID-19 būtina adaptuoti dėl pagrindinių nustatytų besirandančių [virus] atmainų“, – sakoma bendrovės pranešime.

Pirmadienį taip pat pranešta, kad į Lietuvą pristatyta 101 790 „BioNTech ir Pfizer“ vakcinos nuo koronaviruso dozių. Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, skiepai pirmadienį turėtų pasiekti savivaldybes.

Vakcinos skirstomos savivaldybėms atsižvelgiant į prioritetinėms grupėms priklausančių nepaskiepytų gyventojų skaičių ir skiepijimo tempą, taip pat daugiau vakcinų skiriama toms savivaldybėms, kur fiksuojamas didžiausias sergamumas COVID-19 liga.

Savivaldybės yra iš anksto informuojamos apie joms planuojamus paskirti vakcinų kiekius, kad galėtų sklandžiai organizuoti skiepijimo procesą.

Iki šios dienos Lietuva gavo 816,8 tūkst. „Pfizer“ vakcinos dozių, o gyventojams skiepyti sunaudota 808 tūkst. dozių.

Mažiausiai viena vakcinos doze Lietuvoje jau paskiepyta 777 tūkst. gyventojų arba 27,8 proc. visuomenės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 05 10 19:43
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt