penktadienis, rugpjūčio 7 d.
Po vieno vizito į Lietuvą – su nauja šypsena
tiesa.com

Jau po vieno apsilankymo Lietuvoje emigrantai sugrįžta su gražiais dantimis ir plačia šypsena. Lietuvoje taikoma unikali ,,All-on-4“ metodika leidžia atkurti dantis greitai, neskausmingai ir ilgam.

Prieš savaitę Lietuvoje buvo minima Medicinos darbuotojų diena . Šiais metais ši profesinė šventė beveik sutapo su Šv. Velykomis, todėl dauguma svečiose šalyse gyvenančių lietuvių, švęsti švenčių sugrįžusių į gimtąją žemę, pasinaudojo proga aplankyti jų sveikata besirūpinančius medikus ir padėkoti jiems už profesionalumą bei suteiktą naują gyvenimo kokybę.

 ,,Ačiū gydytojui už naują gyvenimo skonį, už gerą nuotaiką, už lengvumą. Už tai, kad nebereikia dangstyti burnos rankomis. Didžiausia mano gyvenimo svajonė buvo plačiai šypsotis, ir dabar ji išsipildė“, – gerų žodžių negailėjo mūsų straipsnio herojė Norvegijoje gyvenanti ir dirbanti Zita Baltrūnaitė lankydama savo gydytoją Vilniaus odontologijos klinikos ,,Helika“ vadovą Bronių Sidaravičių.

Pirmą kartą ponia Zita kreipėsi į šį gydytoją prieš kelerius metus ieškodama greito, neskausmingo ir ilgalaikio sprendimo, kuo pakeisti prarastus viršutinius dantis. Pritaikius Švedijos kompanijos ,,Nobel Biocare“ patentuotą unikalią ,,All-on-4“ metodiką nauji vieno žandikaulio dantys moteriai buvo atkurti jau po vieno vizito. Šiandien ponia Zita džiaugiasi nauja šypsena ir tikina, kad dantų atkūrimas Lietuvoje jai kainavo net kelis kartus pigiau nei analogiškas gydymas Norvegijoje.

Džiaugiasi greitu rezultatu

Vienoje Norvegijos medienos įmonėje dirbanti 58 metų moteris papasakojo jau daugelį metų negalėjusi plačiai šypsotis ir džiaugtis – trukdė prasti dantys. ,,Nors gražūs, tvarkingi dantys buvo mano svajonė, bet visą gyvenimą labai bijojau daktarų, todėl vengiau pas juos lankytis. ,,Alpdavau“ vien baltą chalatą pamačiusi“, – pusiau juokais prisiminė ponia Zita. – Laikui bėgant dauguma viršutinių dantų sugedo, nemažai jų teko pašalinti. Padėtis ypač pablogėjo pagimdžius vaikus. Dantys ėmė vienas po kito trupėti, kristi, neliko net prie ko tiltelių tvirtinti.“

Ponia Zita pasakojo esanti labai aktyvi, bendraujanti, mėgstanti keliauti, žvejoti, todėl net negalėjusi pagalvoti, kad vietoje prarastų viršutinių dantų tektų nešioti išimamus protezus.

Per vieną Lietuvoje transliuojamą televizijos laidą moteris išgirdo apie vilnietį gydytoją Bronių Sidaravičių ir jo taikomą unikalią metodiką ,,All-on-4“, pagal kurią vieno žandikaulio dantys atkuriami jau po vieno vizito ir tik ant keturių implantų. ,,Papildomai pasidomėjau apie šį gydytoją ir jo taikomus gydymo implantais metodus internete. Man labai patiko ir tiko tai, ką sužinojau. Dar būdama Norvegijoje internetu užsiregistravau vizitui pas šį gydytoją.“

Ponia Zita suskaičiavo, kad pas gydytoją iš viso yra apsilankiusi keturis kartus. ,,Per pirmą vizitą mane apžiūrėjo, aptarėme gydymo planą ir sąlygas, sutarėme implantavimo datą. Kai atvykau antrą sykį, per vieną apsilankymą man pašalino visus likusius sugedusius dantis, iš karto sudėjo keturis implantus ir tuoj pat pritvirtino gražius natūraliai atrodančius laikinus dantis. Po pusmečio laikinus dantis pakeitė nuolatiniais. Na, o ketvirtą kartą atvykau kontrolinei apžiūrai ir ,,pasidalinti įspūdžiais“, – savo gydymo eigą prisiminė Zita Baltrūnaitė.

Nauji dantys – iš karto

Zitą Baltrūnaitę gydęs Vilniaus odontologijos klinikos ,,Helika“ vadovas Bronius Sidaravičius ,,Аll-on-4“ metodiką pirmasis Lietuvoje pritaikė prieš 13 metų. Pasaulinėje bedančių gydymo praktikoje ši metodika yra patikimai ir sėkmingai taikoma jau 18 metų. Šios metodikos atsiradimą sąlygojo ją patentavusios Švedijos kompanijos ,,Nobel Biocare“, pasaulio implantologijos lyderės, siekis sukurti maksimaliai greitą, saugų ir patikimą dantų atkūrimo sprendimą, skirtą visus arba daugumą dantų praradusiems žmonėms.

Gydytojas B. Sidaravičius papasakojo, kad ,,Аll-on-4“ metodikos sėkmę lemia keli pagrindiniai veiksniai: ,,Nobel Biocare“ produktų unikalumas ir aukščiausia kokybė, ją taikančių gydytojų patirtis ir profesionalumas bei tai, kad ši metodika užtikrina fizinį ir emocinį komfortą pačiam pacientui.

,,Su ponia Zita susitikome tuomet, kai jai reikėjo pasirinkti, ar gyventi su išimama dantų plokštele, ar implantuoti dantis. Ji pasirinko antrąjį dantų atkūrimo būdą. Pacientei buvo atliktas momentinis dantų implantavimas, kai implantai dedami iš karto pašalinus sugedusius savus dantis, bei pritaikyta unikali ,,All-on-4“ metodika“, – gydymo eigą komentavo gydytojas.

Vilniaus klinikos vadovas teigia, kad metodika ,,Аll-on-4“ turi visą savo filosofiją. ,,Ji ypatinga ne tik tuo, kad visi vieno žandikaulio dantys atkuriami tik ant keturių implantų, bet ir tuo, kad įsodinti implantai iš karto yra ,,apkraunami“, tai yra, prie jų tuoj pat tvirtinami gražūs, natūraliai atrodantys laikini dantys. O tai reiškia, kad iš karto po procedūros iš mūsų klinikos išėjęs žmogus gali plačiai šypsotis, kramtyti maistą ir gyventi visavertį gyvenimą“, – tvirtino gydytojas. Pasak jo, per vieną apsilankymą gali būti atkurti ne tik vieno, bet ir abiejų žandikaulių dantys.

Paklaustas, ar su visais implantais gali būti taikoma ,,Аll-on-4“ metodika, gydytojas Bronius Sidaravičius atsakė, kad ne. ,,Pasaulyje didžiulį autoritetą turinčios FDA organizacijos teigimu, ši metodika gali būti taikoma tik su Švedijos gamintojos ,,Nobel Biocare“ implantais. Pastebiu tendenciją, kad daugelis kitų implantų gamintojų bando kopijuoti šį metodą. Bet tai tėra bandymai.“

Pasak gydytojo, ,,Nobel Biocare“ implantai yra padengti specialia medžiaga, kuri leidžia stipriau „įsikabinti“ į kaulą. Be to, dar naudojamos tam tikros specialios detalės ir priemonės papildomam krūviui sumažinti, dėl to implantai laikosi stabiliai ir galima iš karto po implantavimo tvirtinti laikinus dantis, o po kelių mėnesių jie pakeičiami nuolatiniais. Visos ,,Nobel Biocare“ medžiagos yra biologiškai suderintos su žmogaus organizmu, todėl laikantis gydymo protokolo 99 proc. procedūrų su šios kompanijos implantais būna sėkmingos. ,,Nobel Biocare“ kompanija savo implantams suteikia viso gyvenimo garantiją.

Dantys ant implantų – vertinga investicija

Norvegijoje ponia Zita gyvena jau trečius metus. Ji sakė esanti patenkinta savo darbu medienos apdirbimo įmonėje. ,,Dantų atkūrimas ant implantų nėra pigus, bet, ačiū Dievui, uždirbu tiek, kad galėjau ir naujiems dantims pasitaupyti. O rezultatas tikrai vertas sumokėtų pinigų.“ Moteris domėjosi, kiek analogiškas gydymas kainuoja Norvegijoje. ,,Yra draugų, kurie dantis tvarkėsi Norvegijoje, tai sumokėjo net tris kartus brangiau“, – tvirtino ji.

Gydytojo B. Sidaravičiaus nuomone, kokybiški implantai – dabar vienas pažangiausių dantų atkūrimo sprendimų. Nors gydymas implantais pradžioje gali pasirodyti brangesnis sprendimas, palyginti su kitais alternatyviais tradiciniais sprendimais (nuimami protezai, prie šalimais esančių dantų tvirtinami tiltai ir pan.), tačiau šie tradiciniai sprendimai dažnai nėra ilgalaikiai ir vėliau vis tiek ,,suvalgo“ jūsų pinigus, nes reikia pakartotinių investicijų dantims gydyti, koreguoti, atnaujinti, šalia esantiems dantims gydyti ar pašalinti. Be to, nyksta ir pats žandikaulis, nes tik su dantų implantais atkuriamas visas dantis – jo šaknis ir karūnėlė.

,,Nobel Biocare“ dantų implantai ir ,,All-on-4“ metodika leidžia atkurti dantis maksimaliai greitai ir išvengti fizinio bei emocinio nepatogumo, – pažymėjo B. Sidaravičius. – Tinkamai ir reguliariai prižiūrimi naujieji dantys ant dantų implantų paprastai tarnauja visą likusį gyvenimą.“

Pasak ponios Zitos, tiems, kas išvažiavo ilgesniam laikui gyventi ar dirbti užsienyje, labai svarbu, kad dantų atkūrimas pagal ,,All-on-4“ metodiką neužtrunka ilgai, nėra tarpinių procedūrų, kurios ne taip puiku, kad po kelių valandų apsilankymo gali išeiti su plačia šypsena, laisvai bendrauti, keliauti, dirbti.“

Moteris rekomenduotų šį dantų atkūrimo metodą bei ją gydžiusį vilnietį gydytoją Bronių Sidaravičių visiems, turintiems tokių problemų.

Daugiau informacijos apie „Nobel Biocare“ implantus ir unikalias metodikas www.nobelsypsena.lt

2014 05 03 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt