penktadienis, liepos 1 d.
PSO leido naudoti kinų „CanSinoBIO“ vakciną nuo COVID-19
BNS
BNS
Vakcina

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ketvirtadienį leido naudoti kinų gamintojo „CanSinoBIO“ skiepus nuo COVID-19

Tai jau devinta PSO aprobuota vakcina.

PSO leidimą ekstremaliomis sąlygomis (EUL) naudoti vienadozę „Convidecia“ davė Kinijai grumiantis su nauja pandeminio koronaviruso banga, sukelta itin užkrečiamo omikron varianto.

„Convidecia“ yra trečia šios Jungtinių Tautų agentūros patvirtinta kinų gamybos vakcina po „Sinovac“ ir „Sinopharm“.

Nustatyta, kad „Convidecia“ 64 proc. veiksmingai apsaugo nuo simptominės COVID-19 ir 92 proc. – nuo sunkios ligos, nurodė PSO.

„Vakcina atitinka PSO apsaugos nuo COVID-19 standartus, o... vakcinos teikiama nauda smarkiai nusveria riziką“, – sakoma organizacijos pranešime.

PSO vakcinų ekspertai rekomenduoja „Convidecia“ 18 metų ir vyresniems žmonėms. Ši vakcina taip pat gali būti naudojama kaip stiprinamoji dozė po užbaigto pirminio skiepijimo kurso panaudojant kitas EUL gavusias vakcinas, nurodė organizacija.

Tradicinis vektoriaus metodas

„Convidecia“ jau naudojama keliose valstybės, tarp jų Kinijoje, Argentinoje, Čilėje, Malaizijoje, Meksikoje ir Pakistane.

Iki 2021 metų pabaigos šia vakcina buvo paskiepyta daugiau kaip 58 mln. žmonių, įskaitant beveik 14 mln. Kinijoje, nurodė PSO.

PSO EUL dabar turi „Pfizer/BioNTech“, „AstraZeneca“, „Janssen“, „Moderna“, „Sinovac“, „Sinopharm“, „Bharat Biotech“, „Novavax“ ir „CanSinoBIO“ vakcinos.

„Convidecia“ yra sukurta panaudojant vieną modifikuotą žmogaus adenovirusą. Tokia virusinio vektoriaus technologija buvo panaudota ir kuriant „AstraZeneca“ bei „Janssen“ vakcinas.

Šis tradiciškesnis metodas apima genetiškai pakeistą įprasto persišaldymo adenovirusą, pernešantį genetines instrukcijas į žmogaus ląsteles.

„Convidecia“ saugumo vertinimas yra palankus skirtingo amžiaus žmonėms ir sukelia stiprų imuninį atsaką, apimantį ir surišančius, ir neutralizuojančius antikūnus, nurodė PSO.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 05 20 14:42
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt