ketvirtadienis, birželio 24 d.
PSO nepraranda vilties įveikti pandemiją, nors aukų skaičius artėja prie 750 tūkstančių
BNS

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį paragino neprarasti vilties laimėti kovą prieš koronaviruso pandemiją, nepaisant skausmo ir kančių, užsikrėtimo ir mirties atvejų skaičiui artėjant atitinkamai prie 20 mln. ir 750 tūkstančių.

Nors abu rodikliai turėtų būti užregistruoti artimiausiomis dienomis, PSO pabrėžė, kad niekada ne per vėlu imtis veiksmų planetą apėmusiai COVID-19 krizei išspręsti.

„Šią savaitę pasieksime 20 mln. užregistruotų COVID-19 atvejų ir 750 tūkst. mirčių“, – per virtualią spaudos konferenciją sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adanomas Gebrejesusas).

„Už šios statistikos slypi labai daug skausmo ir kančios. Kiekviena prarasta gyvybė yra svarbi. Žinau, kad daugelis iš jūsų sielvartauja ir kad tai yra sunki akimirka pasauliui“, – kalbėjo jis.

„Tačiau noriu duoti aiškiai suprasti: esama žalių vilties daigų... niekada nėra per vėlu įveikti protrūkį“, – sakė Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

PSO vadovas kaip pavyzdį įvardijo šalis, kurioms pavyko sėkmingai suvaldyti koronaviruso plitimą: Naująją Zelandiją ir Ruandą.

Jis taip pat sveikino Britanijos ir Prancūzijos sprendimą skubiai imtis priemonių naujiems protrūkiams suvaldyti, tokių kaip karantino įvedimas aplink židinius šiaurės Anglijoje ir reikalavimas dėvėti kaukes Paryžiaus judriose viešosiose erdvėse.

„Mano žinia yra visiškai aiški: tramdykime, tramdykime, tramdykime virusą“, – pareiškė Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

„Jei veiksmingai sutramdysime virusą, galėsime saugiai atverti visuomenes“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 10 18:20
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt