sekmadienis, kovo 7 d.
PSO nerimauja dėl ilgalaikio koronaviruso poveikio
Alfa.lt

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) yra susirūpinusi, kad COVID-19 infekcija persirgę žmonės ilgainiui turės organizmo funkcionavimo pasekmių. Apie tai buvo pranešta penktadienį, spalio 30 d., Ženevoje vykusiame informaciniame pranešime, kurį surengė PSO generalinis direktorius Tedrosas Adanas Ghebreyesusas.

„Iš tiesų susirūpinti verčia faktas, kad yra daugybė simptomų, kurie laikui bėgant keičiasi ir dažnai sustiprėja, gali paveikti bet kurią kūno sistemą", - sakė PSO vadovas.

Jis pabrėžė, kad kalbama apie nuovargį, kosulį, dusulį, uždegimą ir pagrindinių organų pažeidimus.

Anot jo, sveikimas gali trukti kelias savaites ar mėnesius, o pasekmės pasireiškia tiek besigydžiusiems ligoninėje, tiek namuose. Be to, problemų atsiranda vyrams, moterims, jaunimui ir pagyvenusiems žmonėms.

Savo ruožtu PSO ketina atlikti papildomus tyrimus, siekdama sukurti geresnius gydymo standartus, kurie pagreitintų pacientų reabilitaciją.

„Labai svarbu, kad vyriausybės pripažintų ilgalaikį COVID-19 poveikį ir užtikrintų, kad visi šie pacientai galėtų naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis“, - pridūrė PSO vadovas.

Neseniai Bostono Masačusetso ligoninės (JAV) gydytojai atrado, kad užsikrėtę koronaviruso infekcija pacientai gali susidurti su lėtinėmis odos problemomis.

2020 10 31 11:18
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt