šeštadienis, spalio 24 d.
PSO: praėjusią savaitę kasdien registruota po daugiau kaip 160 000 naujų COVID-19 atvejų
BNS

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį perspėjo, kad koronaviruso pandemija pasaulyje įsibėgėja, ir pabrėžė, kad birželį buvo užregistruota daugiau nei pusė visų nuo pandemijos pradžios patvirtintų užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejų.

„Praėjusią savaitę naujų atvejų skaičius kiekvieną dieną viršydavo 160 000“, – per virtualią spaudos konferenciją sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adhanomas Gebrejesusas).

„Vien praėjusį mėnesį pranešta apie 60 proc. visų atvejų“, – nurodė jis.

Pasaulyje iki šiol patvirtinta per 10,5 mln. užsikrėtimo COVID-19 atvejų ir daugiau kaip 511 tūkst. mirčių. Anksčiau šią savaitę PSO perspėjo, kad koronaviruso pandemija „nė nepriartėjo prie pabaigos“.

Trečiadienį Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas pakartojo, kad „visapusiškas požiūris“ yra geriausias būdas pažaboti virusą.

Šalys, įgyvendinusios ištisą virtinę priemonių, įskaitant kontaktų sekimą, izoliaciją, fizinę distanciją ir kaukės nešiojimą, „užgniaužė [ligos] perdavimą ir išgelbėjo gyvybių“, sakė jis.

Todėl, pasak jo, Jungtinių Tautų sveikatos agentūra yra labai susirūpinusi, kad kai kurios šalys „nepasinaudojo visais įrankiais ir pasirinko fragmentišką požiūrį“.

„Šių šalių laukia ilgas, sunkus kelias“, – kalbėjo PSO vadovas.


Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 07 02 10:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt