šeštadienis, spalio 24 d.
Rūgštinės kosmetikos naudojimas vasaros sezonu – profesionalai ragina nesiklausyti vyraujančių mitų
Alfa.lt

Nors Lietuvoje stipriai paplitusi nuomonė, kad vasaros metu derėtų vengti rūgštinės kosmetikos, įvairūs kosmetologai pataria šių priemonių neatsisakyti – šiuo sezonu galima džiaugtis vitaminu D ir lepinti savo odą rūgštimis praturtinta kosmetika, kuri ne tik padeda išvengti aknės, bet ir apsaugo nuo pavojingų UV spindulių.

Liepos 21 d. 2020 - Vilnius. Mitai, jog vasaros metu negalima atlikinėti cheminių pilingų procedūrų ar naudotis kremais, kurių sudėtyje yra AHA arba glikolio rūgšties, dažniausiai yra grindžiami pigmentinių dėmių pasekmėmis ir uždegiminėmis odos reakcijomis. Tačiau pigmentacijos atsiradimui įtakos gali turėti ir kitos priežastys, kaip mezoterapija, mikropigmentacija, papilomų šalinimas ar netgi netinkamai parinktos kosmetikos priemonės – dėl to labai svarbu laikytis kosmetologų nurodymų, užtikrinsiančių norimą rezultatą.

Atsižvelgiant į cheminio pilingo procedūrų tėvyne laikomą Pietų Ameriką, galima pastebėti tendencijas, jog rūgštinių procedūrų paklausa išlieka pastovi įvairiais metų sezonais. Žemyne, kur šalčiausiu mėnesiu vidutinė temperatūra lenkia Lietuvos vasaros klimato rekordus, žmonės rūgštinių procedūrų tęstinumo neatsisako ir toliau lankosi pas profesionalus, dirbančius su specialiais rūgštiniais pilingais bei glikolio rūgštimi, kuri pasižymi fotoapsauginiu poveikiu.

Pietų Europoje įsikūrusios Italijos kosmetikos gamintojų „Capri Beauty line" atstovė Lara Castellacci teigia, kad jų kosmetikoje rūgštinė produkcija užima itin svarbią vietą: „Mes patys gaminame ir platiname „Mandelic Acid" rūgštinės kosmetikos liniją, kurios rūgštys išgaunamos iš karčiųjų migdolų. Didžiausias šios rūgšties privalumas, kad net ir esant didelei koncentracijai, rūgštis nepažeidžia odos – nesukelia deginimo, paraudimo ir neaktyvina fotojautrumo, todėl priemonės drąsiai gali būti naudojamos ir vasarą."

Lietuvoje kosmetologai vis dažniau kalba apie glikolio rūgšties naudą, o kai kurie lietuviškos kosmetikos gamintojai jau spėjo klientus supažindinti su pirmosiomis Lietuvoje sukurtomis rūgštinėmis produktų linijomis. Profesionalai tikina, kad kremai, kuriuose yra iki 5 procentų glikolio rūgšties koncentracijos, pigmentinių dėmių neprovokuoja, kaip ir vidutinį saulės apsaugos filtrą turintys AHA rūgšties kremai.

Vieno populiariausių kosmetikos ženklų Lietuvoje „ODA" įkūrėja Irena Jokšienė dažnai susiduria su klientų nuogirdomis dėl rūgštinės kosmetikos atsisakymo vasaros sezonu: „Žmonės dažnai išsigąsta paties žodžio „rūgštis", todėl mes stengiamės kiekvieną savo klientą supažindinti su jos nauda. Rūgštis išvalo mūsų odą, gelbėja sprendžiant aknės problemas ir spartina priemonėse esančių veikliųjų medžiagų įsisavinimą, kitaip tariant – rūgštis skatina mūsų odą dirbti."

Pagal amerikiečių atliktus tyrimus, kremai su glikolio arba pieno rūgštimis, kurių koncentracija siekia 5 proc., vasaros metu yra ne tik patikimi, bet netgi apsaugantys nuo nenorimų saulės poveikių. Tyrimų metu paaiškėjo, kad glikolio rūgšties preparatai gali per 48 valandas sumažinti uždegiminį odos paraudimą beveik 20 proc., o prailginus rūgštinių preparatų naudojimą iki trijų savaičių, glikolio rūgšties poveikyje sustiprintos apsauginės odos funkcijos nuo UV spindulių suintensyvėja iki 70 proc.

„Glikolio priemonės yra tinkamos reguliariai naudoti iki 2-3 metų be pertraukų, kaip ir preparatai su AHA rūgštimis, kurias naudojant ilgesnį laiko tarpą taip pat galima užtikrinti odos atsparumą neigiamiems aplinkos faktoriams. Tačiau mes visada rekomenduojame konsultuotis su specialistais ir rinktis aukščiausios kokybės kosmetiką, norint išvengti nemalonių pasekmių jūsų odai", – pataria rūgštinės kosmetikos specialistė Irena Jokšienė.

2020 07 21 14:50
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt