pirmadienis, spalio 26 d.
Rusijos kariškia teigia jau turintys vakciną nuo koronaviruso
Alfa.lt

Rusijos gynybos ministerija antradienį paskelbė, kad šalies mokslininkų ir karinių virusologų kurta vakcina nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 yra paruošta. Tuo tarpu šalies Sveikatos apsaugos ministerija nurodo, kad jos klinikiniai bandymai dar nebaigti.

 „Mūsų specialistai ir Nacionalinio tyrimų centro mokslininkai jau galutinai įvertino bandymų rezultatus. Išrašymo metu visi be išimties savanoriai buvo įgiję imunitetą koronavirusui ir jautėsi normaliai. Taigi, pirmoji šalies vakcina nuo naujojo koronaviruso infekcijos yra paruošta“, – interviu laikraščiui „Argumenty i fakty“ pareiškė gynybos ministro pirmasis pavaduotojas Ruslanas Calikovas.

Jis pažymėjo, kad pirmoji savanorių grupė paliko ligoninę ir po kontrolinių tyrimų buvo išrašyta liepos 15 dieną. Antroji savanorių grupė dalyvavimą antrajame klinikinių tyrimų etape baigė penkiomis dienomis vėliau.

Tačiau šalies sveikatos apsaugos ministerija, reaguodama į šį pareiškimą, paskelbė, kad galutinis vakcinos bandymo etapas dar nebaigtas.

„Kai jis bus baigtas, bus sprendžiamas klausimas dėl jos valstybinės registracijos“, – sveikatos apsaugos ministro padėjėją Aleksejų Kuznecovą cituoja ministerijos spaudos tarnyba.

Vakcinos gamyba Rusijoje gali prasidėti jau rugpjūtį, mano Rusijos tiesioginių investicijų fondo vadovas Kirilas Dmitrijevas.

„Pirmasis bandymų etapas jau sėkmingai baigėsi, antrasis užsibaigs iki rugpjūčio 3-osios. Paskui Rusijoje ir dar keliose šalyse prasidės trečioji bandymų fazė. Tikimės sulaukti Rusijos reguliavimo tarnybų patvirtinimo jau rugpjūtį, o iškart po to planuojame imtis masinės gamybos“, – „Argumenty i fakty“ sakė K. Dmitrijevas.

Jis sakė, kad tikimasi „rugsėjo mėnesį sulaukti patvirtinimo kitose šalyse partnerėse“.

2020 07 21 13:29
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt