antradienis, balandžio 20 d.
Šaltis ir tamsus paros laikas turi įtakos priklausomybei nuo alkoholio
tiesa.com

Naujausi moksliniai tyrimai atskleidė, kad šaltuose regionuose, kuriuose yra mažai saulės šviesos, gyvenantys žmonės yra labiau linkę vartoti alkoholį ir turėti priklausomybę nuo jo.

JAV mokslininkai pateikė įrodymų, kad klimatas turi didelės įtakos besaikiam alkoholio vartojimui ir kepenų ligoms. Tokios išvados buvo pateiktos išnagrinėjus 193 šalių duomenis. 

Į tai dėmesį atkreipė ir Škotijos gydytojai. Jie siūlo sumažinti alkoholio gėrimų reklamą žiemos mėnesiais, kai anksčiau temsta ir vėliau švinta.

„Tai – pirmasis toks sisteminis tyrimas, kuris demonstruoja, kad Amerikoje ir visame pasaulyje šaltesnėse zonose gyvenantys žmonės, matantys mažiau saulės, dažniau serga alkoholio sukelta kepenų ciroze ir yra labiau linkę į perteklinį alkoholio vartojimą“, – sakė vyriausiasis tyrimų autorius ir Pitsburgo kepenų tyrimų centro direktorius Ramonas Batalleris.

Alkoholis atpalaiduoja kraujagysles ir skatina kraujo atitekėjimą į odą. Jis siejamas su depresija, kuria rečiau sergama ne tik tose vietovėse, kur yra daugiau saulės, bet ir šiltaisiais metų mėnesiais.

2018 11 19 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt