antradienis, spalio 27 d.
Sėdimas darbas: kaip išlikti aktyviems
tiesa.com

Greičiausiai daugelis sutiksite, kad šiuolaikiniame gyvenime ko jau ko, bet streso tikrai netrūksta. Tačiau dažnai numojame ranka į save, į savo sveikatą, vis mažiau judame, ‒ šie veiksniai turi neigiamų pasekmių mūsų organizmui, ‒ tai ypač aktualu dirbantiems sėdimą darbą. Vis dėlto, pasak theguardian.com, gera žinia ta, kad daug kas priklauso ir nuo mūsų: pasivaikščiokite per pietų pertrauką, stovėkite per susitikimus ir kalbėkite gyvai su žmogumi vietoj to, kad rašytumėte jam el. laišką.

Kaip galite išlikti sveikas, jei visą dieną sėdite?

„Jei jūs jaučiatės tarsi prirakinti prie kompiuterio ar darbo stalo, tuomet pabandykite kai kuriuos darbus atlikti stovėdami, pvz., pavaikščiokite, kol šnekate telefonu“, ‒ pataria gydytojas-radiologas ir ligoninės direktorius John'as Giles'as. Pasak sveikatos specialisto, kiekvienas iš mūsų gali padidinti savo aktyvumą tokiais paprastais būdais kaip: lipti laiptais, o nekilti liftu, daugiau vaikščioti, į darbą važiuoti dviračiu ar išlipti iš autobuso viena dvejomis stotelėmis anksčiau.

Sveikatos ir fitneso klubo savininkė Charlotte Ord rekomenduoja įsigyti stovėjimo stalą: „Stalas, kurio aukštį galime keisti, išties sumažina neigiamą sėdėjimo poveikį laikysenai, nugarai ir kaklui.“

Kaip alternatyvą kėdei ji pataria rinktis stabilumo kamuolį, kuris privers mūsų kūno centrą išlikti aktyviu bei padės išvengti susmukimo sėdint. Jeigu nenorite ar negalite ant kamuolio sėdėti darbo metu ‒ naudokite jį per pertraukas: padarykite vieną kitą nesudėtingą pratimą.

Be to, ar žinojote, kad su stabilumo kamuoliu galite treniruoti beveik visas raumenų grupes?

[1327]

Kaip gauti kuo daugiau iš pietų pertraukos?

Streso valdymo trenerė Catherine Lloyd sako, kad itin svarbus ritualas yra pietų pertrauka, padedanti mums išlaikyti energiją ir suteikianti motyvacijos likusiai darbo dienai. Per pietų pertrauką mes atgauname jėgas, ugdome pozityvias mintis, o kartais tai tiesiog apmąstymų ir atsipalaidavimo laikas.

Taip pat, jei galime, išeikime pasivaikščioti į lauką, nesvarbu, net jei tik kelioms minutėms. Grynas oras apramins minčių perkrautą galvą. Be to, trumpas pasivaikščiojimas gali tapti puikiu socialiniu laiku, pasikvieskite į kompaniją kolegą ar greta dirbantį draugą.

Ką konkrečiai galite padaryti, kad būtumėte kuo aktyvesni darbe?

Karjeros trenerė Sarah Archer rekomenduoja darbuotojams kasdien tam tikrus darbus atlikti skirtingais būdais taip mažinant ant kėdės praleistą laiką. Pvz., jei tik galite, vietoj žinutės elektroniniu paštu, susitikite su žmogumi pasikalbėti gyvai, stenkitės kuo rečiau naudotis liftais ir stovėkite susirinkimų metu vieto to, kad sėdėtumėte.

Gydytojas ir vadovas Adam Al-Kashi palaiko karjeros trenerės Sarah nuomonę. Jis teigia, kad turėtume mąstyti kūrybiškai apie judėjimo laisvę kasdien. Tiesa, kartais tam gali prireikti papildomų įrankių, vis dėlto, minimaliai. Mes galime rasti pasiteisinimų, ko nors nedaryti, tačiau lygiai taip pat galime sugalvoti ne vieną priežastį, kodėl kalbėdami telefonu ar skaitydami dokumentus negalėtume pasivaikščioti bent aplink savo darbo vietą.

Sėdite prie stalo ir dažnai jaučiate nugaros skausmus. Kokios prevencinės priemonės padėtų to išvengti?

Pirmiausia, įsitikinkite kad jūsų stalas ir kompiuteris yra tinkame aukštyje, ir kad jūs sėdite ant gerai sureguliuotos ergonominės kėdės arba dar geriau ‒ šveicariško kamuolio. Reguliarūs klubo tempimo pratimai padės išvengti šių raumenų sutrumpėjimo. Beje, šie raumenys yra susiję su priekinio dubens ir nugaros skausmais.

2015 09 24 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt