trečiadienis, liepos 6 d.
Septyni įdomūs faktai apie bananus
Gražina Vasiliauskienė
Pixabay.com
Bananai

Egzotiškų kraštų vaisius bananas tvirtai įėjo į mūsų racioną. Turbūt jau niekas neprisimena tų laikų, kai bananų Lietuvoje nebūdavo.

Bananuose yra kelis kartus daugiau baltymų, angliavandenių, fosforo, vitamino A ir geležies nei obuoliuose. Jie puikiai numalšina alkį.

O šiuos septynis faktus apie bananus tikrai žino ne kiekvienas:

1. Iš tikrųjų bananą reikėtų vadinti ne vaisiumi, o uoga.

2. Bananai būna ne tik geltonos, bet ir raudonos spalvos. Raudonųjų bananų minkštimo skonis būna švelnesnis, tačiau juos sunkiau transportuoti.

3. Bananuose būna daugiau vitamino B6 nei kituose vaisiuose. Įdomu tai, kad šis vitaminas yra atsakingas už gerą nuotaiką.

4. Bananai beveik pusantro karto maistingesni už bulves.

5. Džiovintuose bananuose būna 5 kartus daugiau kalorijų nei šviežiuose.

6. Viename banane būna iki 300 mg kalio, kuris padeda kovoti su padidėjusiu kraujospūdžiu ir stiprinti širdies raumenį. Kiekvienam žmogui rekomenduojama per parą suvartoti 3–4 g kalio.

7. Lotyniškai bananas vadinamas „musa sapientum“, kas lietuviškai reiškia „išmintingo žmogaus vaisių“.

Beje, jei turite antsvorio, piktnaudžiauti bananais nederėtų. Jų kaloringumas beveik toks kaip kukurūzų, tačiau didesnis negu kitų šviežių vaisių. Be to, kaip minėta džiovinti bananai turi kelis kart daugiau kalorijų, nei švieži.

Nepatartina bananų valgyti sergantiems diabetu – juose yra per daug sacharozės, kuri didina cukraus kiekį kraujyje.

Bananai skatina kauptis dujas žarnyne ir didina organizmo rūgštingumą, todėl turintiems polinkį į šiuos nemalonius reiškinius, nederėtų persivalgyti šių saldžių vaisių.

2021 09 08 08:19
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt