trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Skausmų gydymas uostomąja druska
tiesa.com

Visi genialiausi sumanymai anksčiau ar vėliau pasirodo esantys seni, tik šiek tiek primiršti. Būtent taip nutiko ir uostomosioms druskoms.

Ne tik rūmų damoms

Kadaise uostomosios druskos buvo laikomos nepakeičiama žvalumo, gaivumo, malonių aromatų priemone, užtikrinančia gerą savijautą.

Papratimas uostyti ką nors gaivaus išvis atsirado labai seniai. Vyrai turėdavo uostomąjį tabaką, moterys – druskas, kad per pokylius sausakimšose ir troškiose menėse neprarastų sąmonės. Papročiai pasikeitė, bet pasinaudoti kvapiųjų druskų savybėmis vis dar įmanoma.

Pasigaminti jų visai paprasta. Tereikia paimti paprastos valgomosios druskos (pageidautina rupios), įlašinti į ją atitinkamą kiekį reikiamo eterinio aliejaus arba jų mišinio ir gerai išmaišyti, kad druska sugertų aromatą.

Gautą kvapiąją druską galima suberti į nedidelį flakonėlį arba polietileno maišelį. Pastarąjį būtina sandariai užlyginti lygintuvu, prabadyti adata skylutes ir įdėti į audinio maišelį.

Gydymasis kvapais

 Atsikratyti jaudulio ir nerimo padės uostomoji druska, pagaminta iš 3 lašų melisų, 2 lašų anyžių, 2 lašų ramunėlių, 2 lašų levandų eterinių aliejų bei 1 ml vynuogių kauliukų aliejaus.

 Jeigu kankina depresija, tiks uostomoji druska su bergamočių (2 lašai), verbenų (2 lašai), juozažolių (2 lašai), levandų (2 lašai), geranijų (vienas lašas), kvapiųjų kanangų (vienas lašas) mišiniu ir 1 ml vynuogių kauliukų aliejaus.

 Kamuojant migrenai, galvos skausmams, rekomenduojama uostyti druską, pagamintą iš tokių eterinių aliejų: levandų (5 lašų), pipirmėčių (vieno lašo), citrių (vieno lašo), muskatmedžio (vieno lašo). Pridėti 4 ml saulėgrąžų aliejaus.

Jeigu galvą skauda dažnai, patariama visada nešiotis flakonėlį su gaivinančiu vandeniu. Jis gaminamas iš citrinų (3 lašai), levandų (3 lašai), muskatmedžio (2 lašai) eterinių aliejų ir 50 ml vandens. Vandenį ir eterinius aliejus būtina supilti į tamsaus stiklo flakoną, sandariai uždaryti ir keletą kartų intensyviai krestelėti. Kai būtina, kelis lašus iš flakono užlašinti ant nosinaitės ir patrinti smilkinius, kaktą, sprandą.

 Sutrikus kraujotakai pagelbės aromatinga druska su muskatmedžio (4 lašai), levandų (3 lašai), melisų (2 lašai), rozmarinų (vienas lašas), kmynų (vienas lašas) eterinių aliejų ir 4 ml saulėgrąžų aliejaus.

 Bute rekomenduojama laikyti maišelį su levandų aromato druska: 2 šaukštelius valgomosios druskos apšlakstykite levandų (5 lašai), citrinų (2 lašai) ir bergamočių (2 lašai) eteriniais aliejais.

Rudenį ir žiemą maišelį geriausia laikyti ant radiatoriaus – tada gaivus aromatas bus intensyvesnis.

 Jei norite atsikratyti nuovargio, pasistatykite kambaryje aromatinę lempą su levandų (2 lašai), bergamočių (vienas lašas), geranijų (vienas lašas) ir kedrų (vienas lašas) aromatiniais aliejais.

 Peršalimo ligų profilaktikai į aromatinę lempą patariama įpilti eukaliptų, pankolių, rozmarinų, šalavijų, čiobrelių, arbatmedžio aliejų.

2017 07 16 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt