ketvirtadienis, balandžio 22 d.
Specialistai: nesprendžiamos odos problemos sukelia psichologinių sunkumų, gali trukdyti siekti karjeros
Alfa.lt

Dėl aknės atsiradę spuogai kamuoja ne tik jaunus, bet ir vyresnio amžiaus žmones. Pasak specialistų, ši liga gali sukelti nemalonius pojūčius, psichologines problemas dėl pakitusios išvaizdos. O kartais – net trukdyti siekti pripažinimo tam tikrose srityse.

Trukdė modelio darbui

Gabija Karabinaitė – aktyviai gyvenanti mergina. Ji ne tik mokosi, bet ir dainuoja, šoka, dirba modeliu. Nuo ankstyvos paauglystės jai veido srityje išryškėjo aknės požymiai. Mergina pripažįsta, kad tai šiek tiek apsunkino jos veiklas – tiek einant į sceną, tiek pozuojant prieš objektyvą tekdavo slėpti išryškėjusius spuogus.

„Iš pradžių galvojau, kad tai natūralu ir kad su laiku praeis, kaip ir daugeliui. Deja, tai užtruko. Dar daugiau – pastebėjau, kad laikui bėgant problema darosi vis rimtesnė. Tada net kasdienybėje problematiškas veido vietas bandydavau paslėpti rankomis, plaukais ar net drabužiais. Nemaloniai dėl to jaučiausi“, - pasakojo G. Karabinaitė.

Pasak jos, užgaulių aplinkinių reakcijų jai neteko patirti, tačiau būdavo žmonių, kurie siūlė išbandyti vieną ar kitą priemonę odai gydyti. Taip ji suprasdavo, kad aplinkiniai mato ir atkreipia dėmesį į jos problemą. O tai irgi sukeldavo ne itin malonias mintis.

Daro įtaką savivertei

Psichologė Evelina Jokubkienė akcentuoja, kad dažniausiai savo sunkumus esame linkę pasilikti sau arba labai atsirinkti, su kuo jais pasidalinti. Taip darome saugodami save nuo netinkamos, mums nepalankios, ar galimai skaudinančios aplinkinių reakcijos. O kartais ir dėl to, kad patys esame nesusitaikę su turimomis problemomis.

„Todėl kai mūsų sveikatos problemos yra visiems matomos – kaip dažnai būna su odos problemomis – šie sunkumai įgyja didesnę reikšmę. Jie daro įtaką mūsų savivertei, savęs suvokimui, gali lemti mūsų pasirinkimus. Pavyzdžiui, likti namuose ir neiti į vakarėlį. O tai toliau gilina mūsų patiriamus sunkumus, didina nusivylimą, liūdesį.

Nereikėtų pamiršti, kad kartais tokios visiems matomos problemos gali turėti ir tiesioginės materialinės žalos. Ypač tuo atveju, kai žmogaus profesijoje išvaizda ir įvaizdis yra svarbus ir pagal tai klientai gali tave pasirinkti arba ne“, - sakė „Altamedica“ Psichikos sveikatos centro psichologė.

Atgavo pasitikėjimą savimi

Pasak specialistų, yra svarbu ne tik tvarkytis su tokios ligos sukeliamomis pasekmėmis, bet ir pašalinti pačią jų priežastį. G. Karabinaitės atveju tai nebuvo lengva – teko išbandyti ne vieną priemonę, lankytis pas įvairius specialistus.

„Džiaugiuosi, kad galų gale pavyko atrasti kliniką, kuri padarė tikrai didelę pažangą gydant mano odą. Nemažiau svarbu ir tai, kad iš savo gydytojos sulaukiu labai daug optimizmo ir palaikymo. Dabar pasitikėjimas savimi ženkliai sustiprėjo, o tada ir siekti užsibrėžtų gyvenimo tikslų tikrai yra lengviau“, - teigiamais įspūdžiais dalijosi mergina.

Svarbu ne tik procedūros, bet ir gyvenimo būdas

Gabiją gydžiusios estetinės dermatologijos klinikos specialistė Paulina Grušelionytė sako, kad merginą kamavo ne tik aknė, bet ir veido raudonis atsiradęs dėl netinkamai parinktos kosmetikos.

„Gydant aknę yra labai svarbu ir kosmetikos priemonės, procedūros, ir mityba, gyvenimo būdas. Suteikėme informaciją kokių maisto produktų reiktų atsisakyti, kaip taisyklingai prižiūrėti odą tiek vakare, tiek ryte. Parinkome priemones, kurios tinka pagal pacientės odos tipą, esamą problemą, jautrumą. Visa tai ir specialių procedūrų kursas, parinktas pagal jos odos būklę bei tipą, leido sulaukti greitų ir džiuginančių rezultatų“, - sakė P. Grušelionytė.

2020 09 28 19:51
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt