trečiadienis, liepos 6 d.
Staliaus, meistravimo ir taisymo darbai gerina vyrų sveikatą ir gydo juos
Gražina Vasiliauskienė
Pixabay.com
Meistras

Mokslininkai nustatė, kad meistrauti mėgstantys vyrai būna sveikesnis ir rečiau suserga senatvine demencija.

Paaiškėjo, kad tokie darbai yra labai naudingi vyro kūnui ir sielai. Jie stiprina pasitikėjimą savimi, padeda atsijungti nuo dienos rūpesčių, atsigauti nuo streso ir net mažina kraujo spaudimą.

Vokiečių mokslininkai, kaip rašo „Apotheken Umschau“, apklausė 983 vyrus.  Kas antras prisipažino, kad mėgsta lankytis statybinių ir buitinių prekių parduotuvėse. Du trečdaliai apklaustųjų papasakojo, kad jie mielai meistrauja ir ką nors taiso namuose. Toks užsiėmimas jiems puikiai padeda atsigauti.

Mokslininkai padarė išvadą, jog meistravimas veikia vyrus kaip priemonė nuo streso. Ir tai nėra keista, nes moksliškai seniai įrodyta, kad mėgstami užsiėmimai, kurie teikia džiaugsmą, yra naudingi sveikatai. Jei norite išlikti sveiki, reikia sugebėti reguliariai atsijungti nuo dienos įtampos ir atgauti jėgas.  Tada širdis plaka ramiau, raumenys atsipalaiduoja.

Kasdienė psichinė įtampa ir stresas per ilgą laiką pakerta imuninę sistemą. Tada gresia aukštas kraujospūdis, pervargimas, širdies problemos. Ilsėtis po darbo ant sofos priešais televizorių su alaus bokalu rankoje nėra gera išeitis. Ilsėtis galima prasmingiau ir sveikiau. Verčiau užsiimti mėgstamu hobiu arba stengtis kuo daugiau laiko praleisti su šeima ir draugais gamtoje.

Kiti ilgalaikiai tyrimai, kuriuose dalyvavo 268 vyrų,  parodė, kad socialinė aplinka labai smarkiai nulemia sveikatos būklę vyresniame amžiuje.  Turintys daug draugų, su kuriais gerai sutaria, išgyvena ilgiau už žmonės, kurie jaučiasi vieniši.

Net iš pirmo žvilgsnio toks banalus užsiėmimas kaip apsivaikščiojimas po mišką veikia žmogų kaip vaistai, gydo ir stiprina jį. Vienos universiteto mokslininkai nustatė, kad žmonės, mėgstantys pavaikščioti po mišką, būna sveikesni ir stipresni už kitus. Judėjimas gryname ore padeda išsivaduoti nuo neigiamų minčių, todėl tai yra dar vienas tobulas atsipalaidavimo būdas.

2021 08 26 08:19
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt