trečiadienis, birželio 3 d.
Stebuklingi gydomieji aliejai rudeniui ir žiemai
tiesa.com

Šaltuoju metu laiku dažnai lėtėja organizmo medžiagų apykaita, o mes jaučiamės daug labiau mieguisti ir pavargę. Norisi daugiau ilsėtis, valgyti sotesnį maistą, visaip save lepinti. Pagal gamtos dėsnius, taip ir reikėtų elgtis. Gamtoje ruduo ir žiema yra tas metas, kai reikia mėgautis pavasario ir vasaros nudirbtų darbų vaisiais.

Ajurvedoje, viena svarbiausių tiek sveikatai, tiek ir malonumui skirtų praktikų yra masažas. Ne mažiau svarbu už patį masažą yra jam nuodojami aliejai.

Aliejai, kaip ir vaistažolės ar maisto produktai, turi aibę skirtingų gydomųjų sąvybių. Jos priklauso nuo to, iš kokio augalo aliejus yra išgaunamas, koks jo spaudimo būdas ir kokia temperatūra naudojimo metu.

Internete galima rasti didelę aliejų ir jų mišinių pasiūlą. Tarp daugybės aprašymų, etikečių ir reklaminių šūkių, sunku atskirti tikai vertingą produktą.

Renkantis sveikatai naudingą aliejų svarbiausi yra šie trys žodžiai:

- organiškas,

- šalto spaudimo,

- grynasis (nemaišytas su kitais aliejais).

Kurio augalo aliejų tinka labiausiai, galima išsiaiškinti tik išbandžius alijejus praktikoje. Mūsų kūnai yra labai individualus. Skirtingi kūnų tipai Ajurvedoje nustatomi atlikus „Tridosha” testą.

Šį žiemos sezoną išbandykite šiuos aliejus:

Sezamų aliejus - puikiai sušildo

Jei žiemą šala rankos ir kojos, tai gali būti jūsų išsigelbėjimas. Geriausias panaudojimas: įtrinti į odą viso kūno masažo metu. Tam, kad aliejuas savybės atsiskleistų pilnai, jį reikėtų švelniai pašildyti: aliejaus indelį palaikyti šiltame (bet ne per daug karštame) vandenyje. Kasdieniniam naudojimui pries miegą patepkite sezamo aliejumi kojas, rankas, nosies šnerves iš vidaus ir ausų kriauklių vidų – šio aliejaus antiseptinės ir maitinamosios savybes apsaugos tas kūno vietas pro kurias dažnai į organizmą patenka bakteriojs ir virusai.

Rožių aliejus

Šis intensyvus aliejus žiemą yra nuostabi regeneracinė veido odos priežiūra, o taip pat ir nuotaiką gerinanti aromaterapija. Tai eterinis aliejus, todėl jį naudoti geriausia kelis lašus įmaišius į neutralų aliejų (kokosų arba migdolų), arba į jūsų kasieninį veido odos kremą. Rožių aliejaus maitinamosios savybės yra nepakeičiamos ir kosmetikoje, ir medicinoje, todėl ir kainos grynojo rožiaus aliejaus yra nemažos. Jei grynojo aliejaus kaina atrodo neįkandama, išmėginkite kokosų ir rožių aliejų mišinį, tačiau būtinai rinkites organinį varinatą.

Juodųjų indiškų kmynų aliejus – maisto papildas imunitetui stiprinti

Taip pat šis aliejus įvairiose natūralios medicinos tradicijose yra žinomas, kaip stiprus antibiotikas. Susirgus gripu ar peršalimu galite jį vartoti kaip vaistą. Geriausia aliejaus gerti po šaukštą per dieną, kaip priemonę imunitetui palaikyti ir užkirsti kelią peršalimo ligoms joms dar neprasidėjus. Šis alijus turi daugybę gydomųjų savybių: gerina virškinimą, gydo uždegiminius organizmo procesus ir yra natūralus anitdepresantas.

Jei turite daugiau klausimu apie gydomuosius aliejus, vaistažoles, ar norėtumėte atlikti asmenini „Tridosha” kūno tipo nustatymo testą, kreipkites į Ajurvedos, terapiautinės jogos ir natūralios medicinos ekspertę Olya www.samadhimyoga.co.uk arba rašykite el. paštu olya.samadhi@gmail.com.

2015 10 04 08:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt