šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Stebuklingoji soda ir jos panaudojimo būdai
tiesa.com

Soda, kitaip dar vadinama natrio hidrokarbonatu, randama kiekvienoje virtuvėje, tačiau ar žinote, kur ją galima panaudoti? Pasižymėdama priešuždegiminėmis, anti-grybelinėmis, antiseptinėmis ir antibakterinėmis savybėmis, ji padeda kovoti su burnos, odos ir net peršalimo problemomis.

Nepaisant to, nereikėtų persistengti pradėjus naudoti šią priemonę, kad nesuerzintumėte odos, plaukų ar dantenų. Tačiau tinkamais kiekiais taikydami sodą, galite pasiekti stulbinamų rezultatų. Taigi, kokių gi galių turi soda?

Dantų balinimas

Kepimo sodą galite naudoti norėdami pabalinti dantis, pašalinti nuo jų apnašas ir geltonas dėmes. Vienas iš naudojimo būdų yra tiesiog įmaišyti truputėlį sodos į savo dantų pastą arba užberti ant dantų šepetėlio ir parprastai išsivalyti dantis.

Taip pat galite pasiruošti ir balinimo mišinį. Sumaišykite 2 šaukštus sodos, 4 šaukštus ciberžolės šaknies ir 3 arbatinius šaukštelius pirmojo spaudimo kokosų aliejaus. Rekomenduojama mišinį naudoti daugiausiai kartą per dieną ir taip kelias dienas. Nepiknaudžiaukite, nes per daug sodos gali pakenkti jūsų dantims ir suardyti natūralų jų emalį.

Veido priežiūra

Soda sėkmingai pašalina negyvas odos ląsteles ir subalansuoja odos pH lygį. Tam reikėtų pasigaminti veido pastą. Sumaišykite filtruotą rožių vandenį su 1-2 arbatiniais šaukšteliais sodos. Vieną arba du kartus per savaitę užtepkite pastos ant veido ir palaikykite minutę. Tada pamasažuokite veidą pirštais ir nuplaukite drungnu vandeniu.

Sudirgusios ar išbertos odos priežiūra

Jeigu kenčiate nuo odos sutrikimų, bėrimo, niežulio ar sudirgimų, galite sumažinti uždegimą, naudodami sodą. Ji taip pat turi priešuždegiminių savybių, todėl gali sumažinti patinimą ir niežėjimą.

Jei niežulys kankina visą kūną, išbandykite sodą vonioje. Įberkite 1 puodelį sodos į vėsų vandenį ir leiskite sau pamirkti jame bent 10 minučių per dieną. Tačiau, jeigu oda yra rimtai pažeista ar suerzinta, venkite sodos, kad nesukeltumėte sudirgimų paūmėjimo.

Konkretaus sudirgusio odos ploto gydymui pasigaminkite sodos ir vandens mišinį (1:3 santykis). Šiuo gaminiu ištepkite problemiškas sritis ir palikite keletui minučių, o vėliau nuplaukite vėsiu vandeniu. Tai rekomenduojama daryti reguliariai.

Plaukų riebalų ir blogo kvapo pašalinimas

Soda pasižymi šarminėmis savybėmis, todėl subalansuoja pH lygį. Ją galima naudoti galvos odos valymui kartu su įprastu šampūnu. Tiesiog pridėkite į jį šaukštelį sodos ir tokiu mišiniu plaukite plaukus 1 arba 2 kartus per savaitę.

Tam, kad sumažintumėte galvos odos riebalavimąsi ir pašalintumėte nemalonų plaukų kvapą, du kartus per mėnesį siūloma naudoti 1:3 santykiu paruoštą sodos ir vandens mišinį. Užtepkite jį ant drėgnų plaukų,

leiskite įsigerti ir po penkių minučių išskalaukite.

Nudegimų saulėje gydymas

Soda gali padėti nuraminti niežinčią ir sudirgusią odą po saulės procedūrų. Siūloma pagulėti vandenyje su jame įmaišytu 1 puodeliu sodos. Per kelias dienas, o kartais net ir tą pačią dieną nudegimai dingsta.

Kova su spuogais

Soda gali ne tik paskaistinti veido odą, bet ir padėti kovoje su spuogais. Tiesiog sumaišykite šiek tiek sodos su šaukšteliu vandens. Šia pasta patepkite pažeistas vietas, palaikykite 1-2 minutes ir nuplaukite šaltu vandeniu. Taikykite šį metodą 2-3 dienas, o vėliau profilaktikai tik kartą ar du kartus per savaitę.

Nagų grybelis

Nagų grybelio pašalinimas gali būti sunkus uždavinys, tačiau ir šįkart jums gali pagelbėti soda. Savo rankų ar kojų nagams paruoškite mišinį iš 1-2 šaukštelių sodos ir vandens. Užtepę jį ant nagų, palaikykite porą minučių ir tada nuplaukite šiltu vandeniu. Darykite tai vieną kartą per dieną.

Kitas būdas yra sumaišyti 1 puodelį nefiltruoto obuolių sidro acto su 2 šaukštais sodos. Įmerkite nagus į šį mišinį, palaikykite 5 minutes ir po to nusausinkite. Procedūrą galite atlikti du kartus per dieną.

Pleiskanos

Norėdami atsikratyti pleiskanų, jums reikia išlaikyti sveiką galvos odos pH lygį, kad ji nebūtų nei per sausa, nei per daug riebi. Pirmas būdas yra 1 arbatinį šaukštelį sodos sumaišyti su šviežios citrinos sultimis ir užtepti tiesiai ant galvos odos. Po 2-3 min išskalauti. Šią procedūrą galima atlikti vieną kartą per savaitę.

Kitas būdas - jau ant drėgnų plaukų į galvos odą įtrinti sodos ir leisti jai veikti 1 minutę. Po to būtina kruopščiai išskalaukite plaukus. Šis gydymas taip pat gali būti taikomas tik vieną kartą per savaitę.

Nagų balinimas

Ne paslaptis, kad soda turi ir balinimo savybių, tačiau be jų, ši priemonė ir drėkina, tad derinys gali būti puikiai panaudojamas, siekiant pašalinti dėmes.

Norėdami išgydyti pageltusius ar patamsėjusius nagus, 1 šaukštą 3% vandenilio peroksido sumaišykite su 2 ½ šaukštais sodos. Šią pastą užtepkite ant nagų, naudojant medvilninį tamponėlį. Gydymą atlikite kas du mėnesius.

Kitas naudingas būdas gražinti nagams sveiką išvaizdą - dubenyje sumaišykite pusę puodelio vandens su 1 šaukšteliu 3% vandenilio peroksido ir šaukštu sodos. Įmerkite savo nagus 2-3 minutėms į skystį. Siekdami atsikratyti dėmių, kartokite šią procedūrą kartą per dvi savaites.

Nemalonaus kūno kvapo pašalinimas

Soda sugeria prakaitą ir drėgmę nuo odos ir tokiu būdu sumažina nemalonų kūno kvapą. Jūs galite naudoti jos ir kukurūzų krakmolo mišinį tiesiai ant savo pažastų, kad pašalintumėte blogą kvapą ir sumažintumėte prakaitavimą.

2015 10 18 08:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt