pirmadienis, liepos 13 d.
Stresoreksija? Negali būti!
tiesa.com

Šiuolaikinės moterys didžiuojasi, jog sugeba sėkmingai suderinti karjerą ir šeimą ir dar pasirūpinti savimi. Tačiau visos šios pastangos gali labai neigiamai atsiliepti sveikatai.

Mokslininkai neseniai atrado naują mitybos sutrikimą – stresoreksiją. Ji dažniausiai diagnozuojama 20–40 metų moterims, neturinčioms noro arba galimybės sumažinti darbo krūvį. Nuolatinis nuovargis, stresas joms sukelia iš pradžių apetito praradimą, o paskui ir išsekimą.

Specialistai tvirtina, kad stresoreksija skiriasi nuo anoreksijos. Pastarąja liga serga daugiausia jaunutės merginos, turinčios emocinių ir psichologinių problemų. Badavimą jos renkasi kaip būdą kontroliuoti kūno svorį, kuriuo nuolat yra nepatenkintos.

Stresoreksija paprastai išsivysto suaugusioms, išsilavinusioms, perspektyvioms, daug gyvenime pasiekusioms moterims. Iš pradžių jos atsisako pietų dėl užimtumo, bet galiausiai visiškai netenka apetito.

Psichologai šį reiškinį aiškina taip. Šiuolaikinės moterys stengiasi būti patrauklios, madingos, lieknos, turėti perspektyvų darbą ir būti geros motinos bei žmonos. Kai kurios jų dėl per didelio užimtumo ir nuovargio ima vis mažiau skirti dėmesio savo mitybai. Taip susergama stresoreksija – depresijos, nerimo ir anoreksijos mišiniu.

2017 09 20 13:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt