penktadienis, rugsėjo 25 d.
Subtilūs klausimai apie plaukus, kuriuos turėjote užduoti jau seniai
tiesa.com

Kodėl užpuola tokia bjauri bėda, kaip pleiskanos? Kas turi tam įtakos? Kaip su tuo kovoti? Tą turi žinoti kiekvienas savimi besirūpinantis vyras.

Kodėl

Pleiskanojantis skalpas – tai ne šiaip nemalonus reiškinys, o prie plaukų folikulų įsitaisiusio grybelio sukeliama lėtinė liga. Malassezia globosa minta riebalinių liaukų išskyromis, šalutiniai tokios veiklos produktai dirgina galvos odą ir to dirginimo simptomas yra pleiskanos.

Ar galima išsigydyti

Ne, tačiau ligą įmanoma kontroliuoti. Laikykite duše buteliuką specialaus šampūno su cinko piritionu arba seleno sulfidu – jis sulėtins pleiskanojimą. Mėnesį kasdien panaudojus, pleiskanų beveik nebeliks ir galėsite grįžti prie savo įprasto šampūno. Tiesiog nepamirškite periodiškai išsitrinkti galvos specialiuoju šampūnu.

Kaip taisyklingai plauti galvą

Šampūnas nuo pleiskanų veikia ne tik plaukus, bet ir galvos odą, todėl būtina gerai įmasažuoti jį pirštų galiukais – kad skalpas išsivalytų.

Neplaukite plaukų ilgai: vos tik šampūnas patenka ant odos, jūsų darbas padarytas. Tačiau darykite tą dažnai – kas antrą dieną. Taip pat prisiminkite galvą trinkti tik šiltu vandeniu, nes karštas dar labiau įaudrins uždegiminius procesus.

Kaip apsisaugoti

Deja, užtikrinto būdo apsisaugoti nuo pleiskanų, kad tikrai niekada jų neturėtumėte, nėra. Kita vertus, jeigu polinkis į jas dar nepasireiškė, galite būti beveik ramūs, – kažin ar pasireikš.

Bet turėkite omenyje, jog dažna pleiskanų atsiradimo priežastis yra stresas. Jis susilpnina imunitetą, taigi organizmas tampa jautrus įvairiausiems

2017 12 16 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt