penktadienis, rugsėjo 30 d.
Suomija sukūrė molekulę, gebančią apsaugoti nuo užsikrėtimo COVID-19
Alfa.lt
BNS foto

Helsinkio universiteto mokslininkai sukūrė molekulę, galinčią apsaugoti nuo koronavirusinės infekcijos. Tai pirmadienį pranešė universiteto spaudos tarnyba.

„Mokslininkų sukurta nauja molekulė TriSb92, eksperimentų duomenimis, net esant didelei užsikrėtimo rizikai apsaugo nuo užsikrėtimo koronavirusine infekcija mažiausiai aštuonias valandas. Skirtingai nuo vakcinų teikiamos apsaugos, molekulės poveikis prasideda iš karto tik ją įleidus“, – pabrėžė universitetas.

Kaip aiškino mokslininkė Anna Mäkelä, bandymų metu buvo nustatyta, kad molekulė apsaugojo ją gavusias peles tais atvejais, kai užsikrėtė visos kitos pelės, kurioms ji nebuvo suleista. Molekulės į gyvūnų kūną buvo įleistos injekcijomis į nosį, jos veikimas pagrįstas tuo, kad molekulė pirmiausia blokuoja baltymą viruso dalelės paviršiuje.

Anot A. Mäkel, šiuo metu galima daryti prielaidą, kad įvairios koronaviruso atmainos gali būti jautrios TriSb92 veikimui. Be to, teigia universiteto atstovai, molekulė buvo sukurta ne siekiant konkuruoti su nuo viruso naudojamomis vakcinomis, o papildyti jų poveikį.

Dvi vakcinos dozes nuo koronavirusinės infekcijos Suomijoje iki šiol gavo apie 85 proc. vyresnių nei 12 metų gyventojų, trečiąją – apie 25 proc., tačiau užsikrėtimų skaičius ir toliau didėja. Išplitus omikrono atmainai, valdžia sugriežtino daugybę apribojimų, kurie anksčiau buvo sušvelninti.

2022 01 11 10:05
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt