penktadienis, vasario 26 d.
Suomijoje – pietų miegas darbo vietose: tam net samdomi ypatingi specialistai
tiesa.com

Suomijoje, Helsinkyje, vis labiau populiarėja miegas darbo vietoje. Taip, supratote teisingai. Suomijos darbo sąjungų atstovai priėmė išvadą, kad keliasdešimt minučių trunkantis miegas darbo vietoje ne tik teigiamai veikia darbuotojų produktyvumą, bet ir turi įtakos įmonės klestėjimui. Be to, jei jau leidžiama darbuotojams valandą praleisti snaudžiant specialiai tam pritaikytoje patalpoje, už tą laiką darbdavys taip pat privalo mokėti, rašo Theqtimes.com.

Kai kurios įmonės Suomijoje samdo specialistus, kurie yra atsakingi už darbuotojų „ramų laiką“, padeda jiems atsipalaiduoti, moko, kaip tinkamai medituoti.

„Priversti save atsipalaiduoti gali būti sudėtinga, tačiau vadovaujant profesionalui, tai padaryti tampa gerokai lengviau, net jei nusnausti sugalvojama vidury darbo dienos“, – sakė To Vainio, organizuojantis tokias „pamokas“.

Nu 30 iki 60 minučių trunkančias miego pertraukėles Suomijos darbo sąjungos įteisinti nusprendė po daugybės atliktų apklausų. Jų metu paaiškėjo, kad ilgai sėdėdami prie kompiuterio ar dirbdami stovimą darbą, darbuotojai jaučia raumenų skausmus, fizinį diskomfortą, be to, jie su nekantrumu laukia darbo dienos pabaigos, kada galės eiti namo.

Daugelis mokslininkų mano, kad tokios pertraukėlės darbe taps vis populiaresnės ir po truputį išplis vis daugiau šalių.

2018 12 18 06:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt