antradienis, liepos 14 d.
Svarbu moterims, bet dar svarbiau vyrams
tiesa.com

Lyg ir visi žinome, kad žmogaus organizmas yra vientisa visuma, bet kai kalbame apie kūno raumenis ir jų stiprinimą, dažniausiai turime galvoje rankų, kojų, pilvo, na, dar nugaros raumenis, bet tik jau ne dubens dugno raumenis.

Tačiau visuomenės sveikatos specialistai atkreipia dėmesį, kad būtent šie raumenys yra taisyklingos laikysenos pagrindas. Be to, geras dubens raumenų tonusas vyrams svarbus gerai prostatos funkcijai ir erekcijai, o moterims padeda išvengti didelės problemos – šlapimo nelaikymo. Taigi dubens dugno raumenų stiprinimas yra naudingas žmogaus sveikatai ne mažiau nei kitų kūno raumenų. Vertėtų juos pradėti stiprinti ne tik ieškant pagalbos, bet ir profilaktiškai, nes silpnas dubens dugno raumenynas gali sukelti išties begales sveikatos problemų.

Pasak Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistų, deja, net apie 65 proc. žmonių galvoja, jog žino, kas yra dubens dugno raumenys ir kaip juos treniruoti, tačiau tai daro neteisingai. Pirmas žingsnis būtų išsiaiškinti, kas yra dubens dugno raumenys.

Dubens dugno raumenis sudaro keturi raumeniniai sluoksniai, kurių kiekvienas turi savo funkciją. Šiuos raumeninius sluoksnius turi kiekviena moteris bei vyras: tai delno dydžio ir storio raumens rezginys, jungiantis gaktikaulį ir stuburgalį bei vieną sėdynkaulį su kitu.

Šie raumenys žmogaus organizme atlieka labai svarbias funkcijas: užtikrina šlapinimosi bei tuštinimosi kontrolę, turi įtakos seksualinės funkcijos kokybei, prisideda prie liemens kontrolės sąveikaudami su pilvo preso ir nugaros raumenimis bei diafragma, todėl drąsiai galima teigti, jog dubens dugnas yra taisyklingos žmogaus laikysenos pagrindas.

Miomos, polipai, dubens organų nusileidimas bei šlapimo ar išmatų nelaikymas gali būti silpno ar pertempto dubens dugno pasekmė. Teisingas dubens dugno raumenų stiprinimas puikiai veikia visą organizmą, pagerina kraujotaką ir medžiagų apykaitą, gerina laikyseną. Reguliariai treniruojantis, pagerėja žarnyno veikla, sumažėja venų varikozė. Speciali dubens dugno raumenų mankšta gali padėti ir esant šlapimo nelaikymui, kuris, remiantis statistika, ypač dažnas po antro ir trečio gimdymo, ypač jei tarpai tarp gimdymų nedideli.

Dubens dugno raumenų mankštą ypač rekomenduojama atlikti nėštumo metu ir net iki jo, kad gimdymas būtų lengvesnis, sumažėtų plyšimų tikimybė. Treniruojamas dubens dugnas būna elastingesnis, geresnė jo kraujotaka. Po gimdymo, dėl prarasto dubens raumenų tonuso, gali atsirasti dubens organų nusileidimas – būklė, kai gimda ir kiti vidaus organai nusileidžia žemiau jiems įprastos padėties. Iš pradžių nemalonių pojūčių moteris gali nejausti, tačiau ateityje tai gali išprovokuoti sunkesnius negalavimus. Laiku pradėjus treniruoti dubens dugno raumenis, šioms nemalonioms būklėms galima užkirsti kelią.

Vyrams dubens dugno raumenys taip pat labai svarbūs, todėl ir jie turi stiprinti dubens dugną, aktyvinti giliuosius raumenis. Mat geras dubens raumenų tonusas svarbus ne tik gerai prostatos funkcijai, bet ir kasdieninės veiklos metu bei sportuojant. Beje, suaktyvėjus dubens dugno kraujotakai, yra teigiamas poveikis erekcijai. Dubens dugnas taip pat lemia, kokia vyro laikysena ir dubens padėtis. Jei ji ydinga, gali išprovokuoti net ir nugaros skausmus.

Norint įvertinti dubens dugno raumenų jėgą, tonusą, ištvermę galima naudoti grįžtamojo ryšio aparatą – perineometrą. Juo galima pamatuoti raumenų jėgą prieš pradedant stiprinti dubens dugno raumenis ir palyginti su gautais rezultatais po kelių mėnesių.

2015 08 22 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt