penktadienis, rugpjūčio 7 d.
Tempimo pratimai idealiai tinka vyresniems
tiesa.com

Jaunystėje galima intensyviai sportuoti, bet vyresniems aktyvus sportas greičiau kenkia nei padeda. Kaipgi tuomet treniruoti raumenis? Vieni iš tinkamiausių yra tempimo pratimai.

 Kai raumenys smarkiai tempiami, skatinama kaulų kraujotaka, ir tai teigiamas poveikis. Įsivaizduokite, kad prieš jus guli bambuko cilindras, kurio paviršiuje yra keletas angelių. Šį cilindrą iš pradžių apvyniokite šlapiu rankšluosčiu ir įkiškite į plastikinį maišelį, tada abiem rankomis jį smarkiai suspauskite. Suprantama, per angeles į cilindro vidų pritekės vandens.

Raumenų skaidulų tempimas analogiškai veikia kraują ir kaulus, į kaulus priteka daugiau kraujo ir stabdo jų senėjimą. Tai ypač veiksminga priemonė nuo osteoporozės.

Atliekant tempimo pratimus sąnariai beveik nejuda, o raumenys smarkiai įtempiami. Iš esmės tai tam tikra apšilimo pratimų rūšis.

Tempimo pratimų galima susirasti specialioje literatūroje daug ir įvairių. Atminkite, kad raumenų treniruočių tikslas – pagerinti kraujotaką ir išvengti kenksmingų riebalų sankaupų.

Atlikdami tempimo pratimus atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

- nepersistenkite;

- likite ramūs ir atsipalaidavę;

- normaliai kvėpuokite;

- tempkite tol, kol malonu;

- įsitempę ramiai pabūkite apie dvidešimt sekundžių ir atsipalaiduokite.

2014 03 16 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt