antradienis, liepos 5 d.
V. Čmilytė-Nielsen pasiskiepijo sustiprinančiąja vakcinos nuo koronaviruso doze
BNS
BNS foto
Viktorija Čmilytė-Nielsen

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sekmadienį sostinėje pasiskiepijo sustiprinančiąja vakcinos nuo koronaviruso doze.

Parlamento vadovė tą padarė Vilniaus vakcinacijos centre, esančiame parodų rūmuose „Litexpo“.

„Puikiai jaučiuosi, nieko nepajutau. (...) Labai norisi, kad kiekvienas tiesiog dar kartą pasvarstytų apie savo sveikatą, apie savo artimųjų sveikatą ir priimtų tą sprendimą. Ar tas sprendimas būtų pirmą kartą pasiskiepyti, ar pasiskiepyti trečiuoju skiepu, ką šį rytą ir padariau“, – žurnalistams sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Ji teigė palaikanti vaikų skiepijimą, nes ši liga yra pavojinga ir jiems.

Sustiprinančia doze kiek anksčiau pasiskiepijo ir kiti šalies vadovai: prezidentas Gitanas Nausėda, premjerė Ingrida Šimonytė.

Jie anksčiau buvo skiepyti „AstraZeneca“ vakcina.

Nauji atverjai

Praėjusią parą nustatyti 1238 nauji COVID-19 atvejai, mirė 15 žmonių, rodo sekmadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

11 mirusiųjų buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai.

Praėjusią parą 455 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze, iš viso paskiepyti 4429 žmonės.

Ligoninėse šiuo metu gydomas 1313 COVID-19 sergantis pacientas – beveik pusšimčiu daugiau, nei buvo prieš parą, 125 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta per 6,9 tūkst. molekulinių (PGR) ir 1,6 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų nežymiai padidėjo ir siekia 829,8 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis išliko nepakitęs ir siekia 10,9 procento.

Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo maždaug 491 tūkst. gyventojų, o nuo jos mirė apie 7 tūkst. žmonių.

Ligoninės ir mirtys

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 134 žmonės – beveik tiek pat, kiek buvo prieš parą.

75 pacientams ligoninėse taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 1114 žmonių.

Nuo COVID-19 praėjusią parą mirė po keturis vyresnius nei 90–99-ies, 80-ies ir 60-ies metų žmonės, dviem murusiesiems buvo per 70-imt, vienam – per 50-imt metų.

Pilnai paskiepyti buvo keturi iš jų: šie žmonės priklausė 90–99, 80–89 ir 70–79 metų grupėms.

Iš beveik 7 tūkst. asmenų, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyti buvo 543. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama apie 13,2 tūkst. mirčių.

Vakcinacija

Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta beveik 1,89 mln. žmonių. Pilnai vakcinuota – 1,37 mln. gyventojų, dar 438 tūkst. pilnai paskiepytųjų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę. Ją praėjusią parą gavo beveik 3,8 tūkst. žmonių.

Tarp pilnai paskiepytųjų Statistikos departamentas neįtraukia sustiprinančią dozę gavusių žmonių, jie skaičiuojami atskirai.

Šiuo metu koronavirusu tebeserga apie 18,7 tūkst. žmonių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 12 10:39
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt